Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych – szansa dla potrzebujących

0
Foto: pixabay.com

Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego przy ul. Staszica 16 w Stargardzie czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.30.- 15.30. Wypożyczalnia to szansa na otrzymanie wózka, balkonika lub roweru trójkołowego. To miejsce gdzie mogą otrzymać sprzęt osoby borykające się z niepełnosprawnością. Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, staraniem otwarto w połowie ubiegłego roku.

Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych – szansa dla potrzebujących

Wypożyczalnia korzysta z pomieszczeń budynku „A” szpitala przy ul. Staszica 16., udostępnionych przez dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego ZOZ. W jej ofercie znalazły się rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie oraz balkoniki ortopedyczne i kule, a więc sprzęt pierwszej potrzeby dla osób dotkniętych niepełnosprawnością. Biorąc pod uwagę sytuację finansową niepełnosprawnych, możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu stanowi dla nich ułatwienie w codzienności. Część osób ubiegających się o dofinansowanie kupna sprzętu tego typu, może skorzystać z wypożyczalni do czasu załatwienia wszelkich formalności, związanych z pokryciem kosztów zakupu, m.in. w ramach refundacji PFRON- u.

Zainteresowani wypożyczeniem sprzętu do rehabilitacji mogą złożyć wniosek o jego nieodpłatne użyczenie, bezpośrednio w Biurze Polityki Społecznej. Przy składaniu wniosku wymagane jest poświadczenie, z którego wynika potrzeba korzystania ze sprzętu. Może być to na przykład orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sprzęt dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Łysogórkach

Wszelkich informacji odnośnie oferty i regulaminu wypożyczalni, oraz procedury złożenia wniosków zasięgnąć można telefonicznie w Biurze Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego, dzwoniąc pod nr.: 91 48 04 919 lub 91 48 04 923, albo bezpośrednio w siedzibie biura przy ul. Skarbowej 1.

Od sierpnia (a więc chwili otwarcia) do grudnia 2020 r. wypożyczono cztery rowery trójkołowe, cztery balkoniki, a także jeden wózek inwalidzki. Sprzęt można wypożyczyć maksymalnie na 3 miesiące, trójkołowce zaś na 3 tygodnie. Zależnie od sytuacji osoba wypożyczająca może uzgodnić wydłużenie terminu.

Nie ma również problemów z dostępnością sprzętu. Można więc z niego korzystać po dokonaniu niezbędnych uzgodnień.

Źródło: Powiat Stargardzki

POLECAMY TAKŻE:

Adam D. „Nergal” skazany za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

Trzecia odsłona historii barlineckiego szpitala

Police: Utrudnienia w ruchu i przygotowanie do transportu najwyższego aparatu

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię