Zakaz miałby objąć tereny do 200 metrów od granicy działki, na której znajduje się terminal i może ograniczyć dostęp do kilku atrakcji turystycznych. W razie wprowadzenia ma być jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców, przedsiębiorców i osób odwiedzających Świnoujście.
Wczoraj w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się spotkanie, w którym brał udział m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, komendanci wojewódzcy Policji i PSP oraz przedstawiciele Straży Granicznej, Gaz-System, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie i władze Świnoujścia. Zgromadzeni dyskutowali o możliwości wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na obszarze do 200 metrów od granicy terenu, na którym znajduje się Terminal LNG.
Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której wojedoda przekazał, że zakaz na razie nie zostaje wprowadzony, jednak niewykluczone, że dojdzie do tego w najbliższej przyszłości. W trakcie rozmów zastanawiano się, jak sprawić, by rozwiązanie było jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów.
Ewentualny zakaz ma na celu zapobieżenie, ograniczenie lub usunięcie niebezpieczeństwa, w tym wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Ma to związek z zagrożeniem ze strony Rosji.
– To jest kwestia bezpieczeństwa i mieszkańców Świnoujścia i bezpieczeństwa Polaków i bezpieczeństwa energetycznego Polski. Jestem przekonany, że to musi mieć priorytet i będziemy się starać to zrobić możliwie najmniej inwazyjnie – podkreślał wojewoda.
Zbigniew Bogucki dodał, że jeżeli zakaz zostanie wprowadzony to nie sposób określić, ile może trwać.
Polecamy także:
Ataki na Jana Pawła II jako apogeum chrystianofobii, czyli konferencja Fidei Denfensor
Zabiła dziecko zaraz po porodzie. Matka z Goleniowa usłyszała wyrok