Zamek Książąt Pomorskich: Kolejne wakacyjne atrakcje

0
Fot. Woody Ochnio

Ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend w wydarzenia kulturalne. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza na recital wielkiej damy polskiej piosenki, propozycje dla najmłodszych i koncerty w ramach Dni Kultury Ukraińskiej – to najbliższe wydarzenia, jakie odbędą się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Zamek Książąt Pomorskich: Kolejne wakacyjne atrakcje

W sobotę, 21 sierpnia, na Dużym Dziedzińcu wystąpi Magda Umer, mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, wykonawczyni takich kultowych utworów jak „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” czy „O niebieskim pachnącym groszku”. Artystce towarzyszyć będzie zespół znakomitych muzyków w składzie: Paweł Stankiewicz (gitara), Bartłomiej Krauz (akordeon), Maciej Szczyciński (kontrabas), Piotr Maślanka (perkusja), pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji – Wojciecha Borkowskiego. Początek koncertu o godz. 20:00. Bilety: 80 i 70 zł (ulgowy).

Również w sobotę, Zamek przygotował także teatralną propozycję dla najmłodszych widzów. Teatr Gwitajcie przedstawi „Bajki Pana Brzechwy”, pełen humoru spektakl oparty na najbardziej znanych i nadal aktualnych wierszach legendarnego pisarza. Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak „Żuraw i czapla”, „Na straganie” czy „Samochwała”. Do dziś dzieci śpiewają piosenki o „Kaczce Dziwaczce” i tajemniczych „Wyspach Bergamutach”. Początek spotkania z Brzechwą o godz. 11:00. Bilety: 10 zł (dziecko) i 20 zł (opiekun).

Teatr Gwitajcie. Mat. ZKP

Z kolei w niedzielę, 22 sierpnia, odbędą się pierwsze koncerty tegorocznych Dni Kultury Ukraińskiej. Organizatorem wydarzenia jest Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Szczecinie, a szczegółowe informacje związane z imprezą można znaleźć na https://www.facebook.com/ukraincy.szczecin. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki w kasie Zamku dostępne od 18 sierpnia.

Tego samego dnia odbędzie się spektakl, doskonale znanego „Ślimaka”. Spektakl powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. W przestawieniu, wystąpią Paulina Majtas, Rafał Hajdukiewicz i Paweł Niczewski. Bilety: 10 zł (dziecko) i 20 zł (opiekun).

Ślimak. Mat. ZKP

Bilety na organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wydarzenia można nabyć w kasach Zamku (kasa wejście A oraz kasa Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I) i online na bilety.zamek.szczecin.pl.

Polecamy także:
Szczecin: 5 kilogramowa bomba lotnicza na terenie budowy Fabryki Wody
Kacper Kozłowski: „Nie chodzę na imprezy, bo mnie to nie jara. Chcę być najlepszy na świecie!”
Jest zawiadomienie do prokuratury ws. oburzających słów posła Łąckiego!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię