Dziś w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum przy ul. Kaszubskiej odbyła się rozprawa w sprawie zdemolowania krzyża na Placu Grunwaldzkim w Szczecinie przez Tomasza L. Sytuacja miała miejsce w 2016 roku. Oskarżony wyroku nie usłyszał.
Sąd I instancji uniewinnił podejrzanego, jednak Sąd Okręgowy po rozpatrzeniu apelacji skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia, o czym pisaliśmy TYM MIEJSCU.
Dzisiaj w Sądzie Rejonowym Szczecin – Centrum przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie odbyła się kolejna rozprawa w sprawie obrazy uczuć religijnych polegająca na publicznym znieważeniu przedmiotu czci religijnej poprzez połamanie krzyża znajdującego się na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie.
Na rozprawę stawił się pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego Henryka Michałowskiego. Udział w postępowaniu jako organizacja społeczna zgłosiło Stowarzyszenie Fidei Defensor.
Na rozprawę stawił się oskarżony Tomasz L., który nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia w tej sprawie.
Oskarżony złożył wniosek o wyłączenie jawności postępowania. Sąd zarządził przerwę i wydał postanowienie w przedmiocie odmowy wyłączenia jawności rozprawy.
W trakcie rozprawy został przesłuchany świadek – funkcjonariusz, który interweniował bezpośrednio na pl. Grunwaldzkim. Podtrzymał wszystkie swoje poprzednie zeznania. Z notatki policyjnej sporządzonej na miejscu zdarzenia i z poprzednich zeznań wynika, że interweniujący funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, co do winy i sprawstwa oskarżonego.
Z uwagi na upływ 6 lat od momentu zdarzenia świadek nie był w stanie wiele więcej powiedzieć, aniżeli w poprzednim procesie i postępowaniu przygotowawczym.
Oskarżony złożył wnioski dowodowe powielające dowody, które zostały przeprowadzone w poprzednim postępowaniu tj. o przesłuchanie tych samych świadków. Sąd w dniu dzisiejszym nie podjął decyzji z uwagi na obszerność tych wniosków.
Następną rozprawę wyznaczono na 31 marca 2022 r.
#pomocpokrzywdzonym
Jeśli jesteś ofiarą oszustwa lub innego przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
POLECAMY TAKŻE:
Żołnierze pomogli kobiecie po wypadku? Świadkowie zaprzeczają
Szczecin: Okradł seniorkę w jej mieszkaniu grożąc niebezpiecznym narzędziem
Pomóż TOZ ratować zwierzaki. Dzień Dobroczynności już w sobotę!