Wczoraj ruszyło składanie wniosków o rządowe świadczenie Rodzina 500+. Póki co rodzice mogą wnioskować o wsparcie w ramach programu przez internet. Z dniem 1 kwietnia będzie możliwa forma tradycyjna papierowa.
Wnioski o dodatkowe świadczenie z programu Rodzina 500+ można składać od 1 lutego b.r. Mimo, że minął dopiero jeden dzień, zainteresowanie nim wśród rodzin jest ogromne.
Do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej tej pory wpłynęło ponad 646 tysięcy wniosków, złożonych drogą elektroniczną.
Ponadto jak podaje ministerstwo 20 tysięcy z nich już zostało rozpatrzonych i przyznanych rodzinom.
Z mapki przedstawionej przez resort rodziny i polityki społecznej wynika iż najwięcej jak do tej pory wniosków złożono w województwie
- mazowieckim 98,4 tys.
- śląskim 85,8 tys. oraz
- wielkopolskim 66,9 tys.
Najmniej natomiast jak do tej pory wniosków napłynęło do ministerstwa z województwa:
- podlaskiego 15,1 tys.
- świętokrzyskiego 15,2 tys. oraz
- lubuskiego 18,6 tys.
A jak wygląda sytuacja w województwie zachodniopomorskim?
Jak podaje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, z województwa zachodniopomorskiego do tej pory napłynęło 31 tys. wniosków.
Do tej pory do rodzin na Pomorzu Zachodnim w ramach rządowego programu 500+ trafiło 5,3 mld zł.
Ponadto resort wskazuje iż najczęstszym kanałem wybieranym przez rodziny podczas składania wniosków o świadczenie 500+ jest bankowość elektroniczna. Za pośrednictwem eBankowości złożono prawie 500 wszystkie wnioski, bo aż 564,9 tysiąca. Z kanału Emp@tia skorzystało 56,5 tysiąca osób. Najmniej bo jedynie 24,7 tysiąca wniosków złożono za pośrednictwem PUE ZUS.
Przypominamy iż wnioski o rządowe świadczenie Rodzina 500+ można składać:
- od 1 lutego online
- od 1 kwietnia metodą tradycyjną w urzędzie lub listownie pocztą
Wnioski w formie online można składać na pośrednictwem:
- portalu Emp@tia
- bankowość elektroniczną
- portal PUE ZUS
Jak podaje Ministerstwo, program Rodzina 500+ to inwestycja w przyszłość kolejnego pokolenia. Godnym uwagi jest fakt, że kwota jaką można otrzymać na jedno dziecko, od momentu jego narodzin aż do 18 roku życia to blisko 108 tys. zł.
Reasumując, warto pamiętać, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021r. gwarantuje wypłacenie świadczenia z wyrównaniem od 1 czerwca.
Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza zachowanie ciągłości wypłaty tegoż świadczenia.
POLECAMY TAKŻE: