46-latek znęcał się nad swoją żoną. Został wyrzucony z domu

0
Szczecin: Senior znęcał się nad konkubiną. Bił ją i kopał po całym ciele

46-latek, który znęcał się nad swoją żoną musiał opuścić mieszkanie na podstawie nakazu wydanego przez policję. Mężczyzna nie może się również zbliżać do pokrzywdzonej. Wobec agresora wszczęto dochodzenie. Natychmiastowa izolacja sprawcy to efekt obowiązującej ustawy antyprzemocowej.

Wprowadzona w zeszłym roku ustawa antyprzemocowa nadała m.in. policji uprawnienia do wydawania wobec sprawców przemocy domowej nakazu opuszczenia lokalu zamieszkiwanego razem z pokrzywdzonymi oraz dwutygodniowego zakazu zbliżania się do ofiary z możliwością przedłużenia tego czasu. Podstawowym założeniem ustawy jest natychmiastowe izolowanie sprawców przemocy domowej od ofiar.

Z nowych przepisów zrobiono użytek w przypadku 46-letniego mieszkańca z małopolski, który dopuścił się nękania fizycznego oraz psychicznego swojej żony. Policja z Jordanowa otrzymała zgłoszenie o przestępstwie. Po przybyciu na miejsce mundurowi potwierdzili, że podczas domowej awantury 46-latek zachowywał się agresywnie w stosunku do swojej żony. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz 14-dniowy zakaz zbliżania się do niego. Po upływie tego czasu sankcja może zostać przedłużona przez sąd na wniosek osoby pokrzywdzonej. Sprawcy przemocy grozi odpowiedzialność karna. Mężczyźnie grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Gdzie może zgłosić się ofiara przemocy?

Ofiary przestępstwa mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej świadczonej przez Ośrodki Pomocy, które działają dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości otrzymanych z Ministerstwa Sprawiedliwości. Pokrzywdzeni mogą skorzystać z profesjonalnej, bezpłatnej pomocy z zakresu prawa i psychologii, niezależnie od tego jaki mają status materialny. Na terenie naszego kraju działa aż 370 takich Ośrodków.

Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie jest prowadzony przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny przy ul. Energetyków 10, 70-656 Szczecin.

Tel. 663 606 609 (telefon całodobowy), [email protected]

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 do 20:00

Wtorek-piątek: 8:00 do 18:00

Sobota: 8:00-12:00

Dodatkowo, lokalne punkty, w których pokrzywdzeni przestępstwem mogą otrzymać darmowe wsparcie znajdują się w Policach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Goleniowie, Choszcznie, Gryficach, Łobzie, Pyrzycach, Myśliborzu i Świnoujściu.

Więcej o bezpłatnej pomocy prawnej przeczytasz TUTAJ

 

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię