Agnieszka Popiela nie musi przepraszać Tomasza Grodzkiego. Sąd Okręgowy uchylił wyrok

0
Zarzuty wobec marszałka Tomasza Grodzkiego nie ulegną przedawnieniu

Prof. Popiela oskarżyła prof. Grodzkiego o przyjęcie korzyści majątkowej za przeprowadzenie operacji. Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że nie musi przepraszać za swoje słowa. 

„500 dolarów na czasopisma medyczne”

Adwokat prof. Agnieszki Popieli poinformował dziś, że w sprawie z oskarżenia prof. Tomasza Grodzkiego Sąd Okręgowy w Szczecinie uchylił wyrok Sądu Rejonowego i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Prof. Popiela to biolog, nauczyciel akademicki Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. W dniu, gdy prof. Grodzki został marszałkiem senatu napisała na Facebooku:

„Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.

Zarzuty wobec polityka Koalicji Obywatelskiej miała jednak formułować już wcześniej.

W marcu br. Sąd Rejonowy w Szczecinie zobowiązał prof. Popielę do pisemnych przeprosin marszałka. Jej obrońca zapowiedział wówczas apelację.

Zarzuty wobec Tomasza Grodzkiego

Prokuratura poinformowała w marcu, że zamierza postawić Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w czasie gdy był Dyrektorem Specjalistycznego Szpitala im. prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie – Zdunowie oraz Ordynatorem Oddziału Klinicznego Chirurgii Klatki Piersiowej. Pieniądze, przekazywane przez pacjentów bądź członków ich rodzin, miały zapewnić osobiste przeprowadzenie przez niego operacji, a także gwarantować dobrą opiekę lekarską.

Czytaj także: Zarzuty dla Tomasza Grodzkiego. Prokuratura wnosi o uchylenie immunitetu

Za bierne łapownictwo, określone w art. 228 §1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Aby jednak ogłosić zarzuty senatorowi najpierw trzeba uchylić jego immunitet. Zgodę na to wyraża Senat, który nie kwapi się do podjęcia takiej decyzji.

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię