Centra handlowe, hotele, gastronomia i kościoły tylko dla zaszczepionych. Lewica przedstawiła swoją strategię walki z pandemią

0
Centra handlowe,hotele,gastronomia i kościoły tylko dla zaszczepionych. Lewica przedstawiła swoją strategię walki z pandemią
źródło: Twitter Lewica

Lewica nie chce kolejnego lockdownu. Postuluje natomiast, by osoby niezaszczepione nie mogły uczestniczyć w zgromadzeniach i nie miały dostępu m.in. do centrów handlowych, kin, hoteli, gastronomii i kościołów.

„Antyszczepionkowcy”

Lewica zorganizowała konferencję prasową przed Ministerstwem Zdrowia, na której przedstawiła swoją „strategię walki z pandemią Covid-19”. Przemawiając jako pierwszy, Włodzimierz Czarzasty skrytykował posłów sprzeciwiających się wprowadzaniu segregacji sanitarnej – Annę Siarkowską (PiS) i Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska).

Rząd w sprawie walki z covidem abdykował. Pod wpływem antyszczepionkowców, bojąc się ich, przestał wykonywać jakiekolwiek ruchy związane z leczeniem Polek i Polaków. Nie może być tak, że pod wpływem pana Kowalskiego i pod wpływem pani Siarkowskiej przestajemy leczyć Polaków – mówił wicemarszałek Sejmu.

Ograniczenia dla niezaszczepionych

Szczegóły planu przedstawił Adrian Zandberg.

Zamiast lockdownu – ograniczenia dla osób niezaszczepionych, zamiast lockdownu – masowe, powszechne testowanie – nawoływał.

Dodał, że jest to „nowoczesna strategia realnej walki z czwartą falą epidemii, wzorowana na krajach zachodniej Europy”. Masowe i regularne testy miałyby być wykonywane w placówkach oświatowych, placówkach ochrony zdrowia, placówkach pomocy społecznej i innych miejscach, w których dochodzi do częstych kontaktów z innymi ludźmi.

Według Zandberga kluczową kwestią jest jednak wprowadzenie ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

Ci, którzy się nie szczepią postępują nieodpowiedzialnie i przyczyniają się do chorób i śmierci innych. I dlatego powinniśmy w tej sprawie prowadzić bardzo odpowiedzialną i jednoznaczną politykę – podkreślił.

Szczepienie drogą do normalności?

Wymieniono 9 miejsc, na teren których Polacy mogliby wejść jedynie po okazaniu certyfikatu szczepień, certyfikatu ozdrowieńca lub testu wykonanego w ciągu ostatnich 24 godzin:

  1. Zgromadzenia i wydarzenia publiczne
  2. Siłownie i kluby fitness
  3. Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne
  4. Hotele i noclegi turystyczne
  5. Gastronomia
  6. Centra handlowe
  7. Kościoły i miejsca kultu
  8. Teatry
  9. Kina

Ale proponujemy też bardzo prostą drogę od ograniczeń do wolności. Jest prosty sposób na to, żeby lockdownem, ograniczeniami nie być dotkniętym – wystarczy się zaszczepić. Wystarczy skorzystać z zachęt, wystarczy uzyskać paszport covidowy, żeby wrócić do normalności. Taki paszport covidowy powinien być przepustką do normalnego życia – przekonywała posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Polecamy także:

Szczecin: Miasto skontroluje szamba i przydomowe oczyszczalnie mieszkańców

Coraz większy ruch na drogach krajowych

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię