Szczecin: Miasto skontroluje szamba i przydomowe oczyszczalnie mieszkańców

0
Miasto skontroluje szamba i przydomowe oczyszczalnie mieszkańców
źródło: YouTube

Właściciele nieruchomości będą musieli przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że w odpowiedni sposób pozbywają się nieczystości. 

Centrum Informacji Miasta przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, właściciele nieruchomości, na których znajdują się bezodpływowe zbiorniki nieczystości ciekłych lub przydomowe oczyszczalnie ścieków bytowych są zobowiązani do pozbywania się nieczystości w określony sposób. Mogą zajmować się tym wyłącznie firmy posiadające odpowiednie zezwolenia.

Miasto zaczęło sprawdzać, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów.

Na terenie miasta rozpoczęły się kontrole, polegające na wezwaniu właścicieli ww. nieruchomości do przedłożenia adekwatnej umowy oraz okazaniu dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za usługę (rachunki, faktury VAT) – mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

Podkreśla też, że przedstawiane dokumenty nie mają potwierdzać jedynie faktu wykonania usługi, ale również regularność wywozu szamba.

Ponadto, właściciele przydomowych oczyszczalni muszą pamiętać o konieczności pozbywania się osadów ściekowych. Należy robić to zgodnie z instrukcją eksploatacji i także udokumentować. Organ kontroli będzie wymagał okazania umowy na wywóz osadów i dowodu uiszczania opłaty.

Wywozu ścieków mogą podejmować się jedynie firmy, które posiadają wydane przez Prezydenta Miasta Szczecin zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych. Wykaz takich przedsiębiorców znajduje się TUTAJ.

Osoba, która nie stosuje się do obowiązku podlega karze grzywny, m.in. na podstawie art. 10 ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Polecamy także:

Szczecin: „Rondo Portowców” podstępem „kiboli”? Wątpliwości radnego Słowika

Coraz większy ruch na drogach krajowych

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię