Drawsko Pomorskie: Proponował seks 12 – latce. Trafił na łowców pedofili

0
Drawsko Pomorskie: Proponował seks 12 - latce. Trafił na łowców pedofili

W Drawsku Pomorskim doszło do zatrzymania 35 – latka, który wysyłał wulgarne i nacechowane erotycznie wiadomości do 12 – letniej dziewczynki. To finał akcji grupy ECPU Polska, która już drugi raz przyłapała tego mężczyznę na próbie obcowania z nieletnią.

Elusive Child Protection Unit Polska to grupa zajmująca się tropieniem i demaskowaniem pedofili, którzy są następnie przekazywani w ręce Policji wraz z obciążającymi ich dowodami. ECPU zapewnia, że w swoich działaniach nie posuwa się do prowokacji i podżegania.

W sobotni wieczór członkowie organizacji zatrzymali mężczyznę, który wysyłał 12 – latce erotyczne wiadomości i zdjęcia. Nie wiedział, że za małoletnią podawał się jeden z łowców pedofili.

Wulgarne wiadomości

Rafał Ś. od wielu tygodni czatował z – jak myślał – małoletnią. W rozmowach dosadnie opisywał co by jej zrobił. Ponadto sugerował, że może zacząć spotykać się z mamą dziewczynki, tylko po to aby być blisko niej. To właśnie z kobietą umówił się na sobotnie spotkanie.

Na miejscu mężczyzna zorientował się, że wpadł w pułapkę. Próbował uciec, potrącając przy tym jednego z łowców i uderzając w samochód. Ostatecznie udało się go zatrzymać i powiadomić Policję. Na miejscu służby przeprowadziły badanie trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu.

To już drugie zatrzymanie łowców pedofili

Prokuratura ogłosiła mężczyźnie zarzut nieudolnego popełnienia czynu określonego w art. 200a Kodeksu karnego, czyli składania propozycji obcowania płciowego osobie małoletniej poniżej 15 lat. Przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.  Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyzna usłyszał też zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 1 kk), za co również grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ten sam człowiek został zatrzymany przez ECPU Polska zaledwie 5 miesięcy temu. W tej sprawie do Sądu trafił już akt oskarżenia. 35 – latek, jak widać, niczego się nie nauczył i nadal uwodził dziewczynki w Internecie.

Polecamy także:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię