Gryfino: „Przerwa na owoc”czyli sadzenie drzew z Nadleśnictwem Gryfino

0
fot. DPS w Nowym Czarnowie

Akcja „Przerwa na owoc” to inicjatywa Nadleśnictwa Gryfino. W ramach akcji założone zostaną przy siedzibach instytucji mini sady owocowe. Nadleśnictwo zaprosiło do pomocy szkoły, przedszkola i placówkami pomocy społecznej z terenu Gminy Gryfino.

Placówki, które mają miejsce i możliwość założenia sadów do końca października b.r. otrzymają drzewka. Do wyboru są  jabłonie, czereśnie, śliwy i grusze. To łącznie łącznie 111 sztuk. Odpowiednio posadzone i pielęgnowane cieszyć będą podopiecznych wyjątkowo smakowitymi owocami.

Nasz „owocobus” pojawił się już w pierwszych gryfińskich przedszkolach, szkołach i domach pomocy społecznej. Każda z placówek otrzymała również pakiet edukacyjny złożony z atlasów i poradników, które pomogą w uprawie tych niezwykłych i cennych drzew „- mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.

Mini sady przy szkołach i domach pomocy społecznej powstają w ramach kontynuacji projektu przywracania drzew starych odmian owocowych na terenie Nadleśnictwa Gryfino. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Centrum Infrormcyjnym Lasów Państwowych.

Pierwszy z takich sadów posadzono razem z mieszkańcami Gryfina, Szczecina i okolicznych miejscowości w czerwcu b.r. Znajduje się  tuż przy szlaku rowerowym Blue Velo. Z owoców zbieranych w tym sadzie będą mogli korzystać wszyscy, który doceniają wyjątkowy smak i walory użytkowe jabłek starych odmian.

Założony sadzik to również ciekawy przystanek dla rowerzystów, którzy licznie przemierzają szlak rowerowy Blue Velo. Odmiany drzew dobrano tak, aby cieszyć w różnych porach roku.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię