Szczecin: Zachodniopomorskie Noble rozdane!

0
Noble
fot. fb/ZUT

Po raz 21. odbyła się gala podczas której wybitnym naukowcom z regionu wręczono Zachodniopomorskie Noble.

Dr Xin Wen z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie otrzymał nagrodę w dziedzinie nauk podstawowych. Prowadził badania nad wykorzystaniem surowców odpadowych do otrzymywania nowoczesnych materiałów magazynujących energię.

Prof. dr hab. Jörg Hackmann z Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymał nagrodę za książkę poświęconą kwestii kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego. Wyróżnienie to było w dziedzinie nauk humanistycznych.

Za cykl artykułów poświęcony tematyce innowacyjności wyróżnienie otrzymała dr hab. Katarzyna Szopik-Depczyńska, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego. Nagroda przyznana została w dziedzinie nauk ekonomicznych.

W dziedzinie nauk rolniczych natomiast wyróżniono dr hab. inż. Małgorzata Sobczak, prof. ZUT za opracowanie nowych metod podnoszących wartość odżywczą i walory smakowe produktów mięsnych.

Za wybitne osiągnięcia w naukach technicznych uhonorowano dr hab. inż. Adama Słowika, prof. Politechniki Koszalińskiej.

Za wdrożenie innowacyjnych metod identyfikacji zwłok opartych o analizę mitochondrialnego DNA wyróżnienie otrzymał dr hab. Andrzej Ossowski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Ponadto w dziedzinie nauk o morzu przyznano aż dwie nagrody.

Prof. dr hab. inż. Leszkowi Chybowskiemu ze szczecińskiej Akademii Morskiej otrzymał ją za badania i wdrożenie technologii z zakresu bezpieczeństwa i niezawodności urządzeń i silników okrętowych.

Prof. dr hab. inż. Markowi Grycie z ZUT z kolei za badania i wdrożenie technologii oczyszczania wód zaolejonych z transportu morskiego technikami membranowymi.

Podczas gali uhonorowano także prof. dr hab. Kamila Kuskowskiego z Akademii Sztuki w Szczecinie. W ubiegłym roku zorganizował bowiem cztery wystawy w prestiżowych galeriach krajowych i zagranicznych.

Laureatów tej prestiżowej nagrody wyłania kapituła Zachodniopomorskiego Klubu Liderów Nauki.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię