Stargard: Kierowca autobusu pomógł napadniętemu mężczyźnie

0

Do niebezpiecznego zdarzenia w autobusie komunikacji miejskiej doszło kilka tygodni temu. Jeden z pasażerów zwrócił uwagę czterem mężczyzną na niestosowne zachowanie. Został za to zaatakowany. Kierowca autobusu, Bogdan Motyl nie zawahał się zareagować i pomógł napadniętemu mężczyźnie.

Stargard: Kierowca autobusu pomógł napadniętemu mężczyźnie

Bogdan Motyl, w poniedziałek, 25 października, spotkał się z prezydentem Rafałem Zającem i prezesem MPK Janem Gumułą, żeby przyjąć wyrazy uznania i gratulacje.

Zdarzają się w życiu takie dni, kiedy musimy sprawdzić naszą odwagę. Cieszę się, że za kierownicą miejskiego autobusu zasiada tak odpowiedzialny człowiek, który – mając na uwadze przede wszystkim dobro pasażerów – zareagował w niebezpiecznej sytuacji. To bez wątpienia bardzo wymagająca praca. Każdego dnia, podczas każdego kursu kierowcy są przecież odpowiedzialni za szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców – mówi prezydent Rafał Zając.

Kilka tygodni temu, na przystanku w centrum miasta, do autobusu linii nr 8 wsiadło czterech młodych ludzi, którzy zachowywali się nieodpowiednio. Jeden z pasażerów zwrócił im uwagę, za co został zaatakowany. Bogdan Motyl wezwał policję, zatrzymał autobus i zaczął udzielać pomocy napadniętemu mężczyźnie, który był osobą z niepełnosprawnością.

Polecamy także:
Świnoujście: Obwodnica podzieliła cmentarz na dwie części
Eurokraci: „Jeżeli Polska nie zapłaci kary, to potrącimy ją z unijnych środków dla Polski”
Zarzuty wobec marszałka Tomasza Grodzkiego nie ulegną przedawnieniu

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię