Świnoujście: Obwodnica podzieliła cmentarz na dwie części

0

Budowana wschodnia obwodnica Świnoujścia, która łączy miasto z tunelem, podzieliła cmentarz komunalny na dwie części. Jak informuje Urząd Miejski w Świnoujściu, podczas projektowania obwodnicy, nie było możliwości innego wytyczenia drogi. W jednej części podzielonego cmentarza wybudowany zostanie nowy dom pogrzebowy, natomiast w drugiej części powstanie nowe kolumbarium.

Świnoujście: Obwodnica podzieliła cmentarz na dwie części

W istniejącym kolumbarium znajdowało się 400 nisz. Jedna, w zależności od wielkości, mieści od 3-4 do 5-6 urn. W tej chwili wolne pozostały już tylko pojedyncze nisze, a zainteresowanie jest duże.

Wiele osób pyta o możliwości wykupu rezerwacji na przyszłość. Niestety, musimy odmawiać, aby móc zapewnić miejsce obecnie odchodzącym, którzy sami bądź ich rodzina zdecydowali o pochówku właśnie w kolumbarium – mówi Sylwester Sowała z Wydziału Zarządzania Infrastrukturą i Zielenią Miejską UM Świnoujście.

Duże zainteresowanie wykupem rezerwacji niszy oraz mała ich liczba spowodowała potrzebę budowy nowego kolumbarium, które ma powstać wiosną przyszłego roku.

Bez wątpienia równie ważną sprawą jest budowa domu pogrzebowego na nowej części cmentarza – dodaje Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Miasta.

Początkowo na obwodnicy nie będzie dużego ruchu. To się jednak zmieni, gdy otwarty zostanie tunel.

Będziemy monitorować sytuację, aby zdążyć z budową nowego domu pogrzebowego, zanim ruch między dwoma częściami cmentarza i na ulicy stworzą sytuacje nieakceptowalne dla użytkowników – dodaje Barbara Michalska.

Polecamy także:
Eurokraci: „Jeżeli Polska nie zapłaci kary, to potrącimy ją z unijnych środków dla Polski”
Zarzuty wobec marszałka Tomasza Grodzkiego nie ulegną przedawnieniu
Szczecin: Po pożarze na Skolwinie mieszkańcy boją się o własne bezpieczeństwo

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię