Szczecin: Facebook zablokował konto szczecińskiej filharmonii

0

Filharmonia w Szczecinie udostępniła post dotyczący Światowego Dnia Walki z Rakiem Piersi. W związku z tym Facebook postanowił zablokować konto, które miało ponad 40 tys. polubień.

Facebook jest znany nie od dziś z tego, że potrafi zablokować popularne profile, czasem nawet bez większego powodu. Tym razem doszło do kuriozalnej sytuacji. Gigant postanowił zablokować konto Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Powodem była publikacja zdjęcia kobiety z odsłoniętą piersią. Problem w tym, że zdjęcie to promowało… Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Profil zdążyło polubić ponad 40 tys. użytkowników.  Specjalista ds. rozwoju szczecińskiej filharmonii Maciej Cybulski potwierdził, że filharmonia walczy o odzyskanie konta, bo prawdopodobnie doszło do nieporozumienia i mechanizmy Facebook-a nie wyłapały kontekstu.

Też mamy nadzieję, że to tylko niesmaczna pomyłka, która była efektem niedopracowanego algorytmu, a nie błędu człowieka. Filharmonia posiada również konto w innych mediach społecznościowych tj. Twitter i Instagram, a także posiada własną stronę internetową, na której możemy śledzić aktualności dotyczące filharmonii.

POLECAMY TAKŻE: 

Stargard: Kierowca autobusu pomógł napadniętemu mężczyźnie 

Świnoujście: Obwodnica podzieliła cmentarz na dwie części

„Jeżeli Polska nie zapłaci kary, to potrącimy ją z unijnych środków”

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię