Imigranci wciąż szturmują polską granicę

0
fot. Piotr Pytel

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż nie jest ustabilizowana. Migranci codziennie próbują przedostać na terytorium RP, nie rzadko przy czynnej pomocy służb białoruskich. Nie inaczej było dzisiejszej nocy.

Agresywne grupy forsowały granicę na wysokości miejscowości Mielnik i Sudziałowo. W stronę funkcjonariuszy strzegących granicy poleciały kamienie, metalowe rurki, a także materiały pirotechniczne.

Poniżej przedstawiamy wideo z nielegalnej próby przekroczenia granicy w okolicach Sudziałowa, lecz żadnej z osób nie udało się przedostać nielegalnie w głąb terytorium RP.

Na wysokości Mielnika grupa około 70 osób sforsowała ogrodzenie. 58 osób przedostało się na terytorium RP, jednak osoby te zostały zawrócone przez straż graniczną. W forsowaniu pomagały białoruskie służby, które oślepiały polskich funkcjonariuszy za pomocą stroboskopów i laserów.

W sumie minionej dobry nielegalnie przekroczyć granicę próbowały 134 osoby. Wydano 33 postanowienia nakazujące opuszczenie terytorium Polski. Zatrzymano dwóch obywateli Ukrainy, którzy mieli pomagać w procederze nielegalnym migrantom.

Będzie wojna?

W ocenie wielu ekspertów sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest tylko „zasłoną dymną” przed tym co się dzieje na granicy rosyjsko-ukraińskiej. Dochodzi tam do strategicznego przegrupowania sił militarnych Rosji, a służby specjalne przekazały opinii publicznej informację o bardzo prawdopodobnym ataku militarnym Rosji na Ukrainę. W dodatku według informacji służb na początek grudnia planowany był zamach stanu na Ukrainie. W całej tej sytuacji prowadzoną są również inne działania mające na celu wywołanie destabilizacji i dezinformacji. Są one podejmowane w kwestiach dotyczących m.in. bezpieczeństwa energetycznego oraz społecznego. Wojna hybrydowa zaczyna przybierać na sile i miejmy nadzieję, że nie dojdzie do konfliktu militarnego, a z czasem sytuacja na wschodzie zostanie ustabilizowana.

POLECAMY TAKŻE:

Zachodniopomorskie: Ogromne opóźnienia pociągów

Świnoujście: Przebudowa 1 Maja zgodnie z harmonogramem 

Szczecin: Kup kalendarz, wesprzyj schronisko dla bezdomnych zwierząt 

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię