Jak wiele może zdziałać śmiech? Przekonaj się na wyjątkowej wystawie!

0
Jak wiele może zdziałać śmiech? Przekonaj się na wyjątkowej wystawie!
fot. Fundacja Dr Clown

Śmiech to zdrowie – potwierdzają to liczne badania naukowe. A jak ta teoria sprawdza się w praktyce? Przekonaj się na wystawie „Kolory Uśmiechu”. 

Kolory Uśmiechu

Już od dziś szczecinianie mają okazję podziwiać niezwykłą wystawę. Nie zobaczą dzieł znanych artystów, choć autorzy prac z pewnością są wyjątkowi – to seniorzy z DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej oraz pacjenci Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w szpitalu „Zdroje”.

Organizatorem warsztatów malarskich była Fundacja Dr Clown, a partnerem akcji firma TE Connectivity. Projekt miał pokazać, jak dużo dobrego można zdziałać czymś bardzo prostym – śmiechem. Badania naukowe potwierdzają, że wspomaga on układ odpornościowy, mobilizuje organizm do walki z chorobą  i pozwala szybciej wyzdrowieć.

-Jako Doktor Clown od wielu lat obserwuję jak śmiech mobilizuje organizm do walki z chorobą, jak pomaga odreagować frustrację w trudnych sytuacjach, poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale pozytywnie wpływa na funkcjonowania całego organizmu!- mówi pełnomocnik szczecińskiego oddziału Fundacji Dr Clown Magda Błaszczyk.

Uczestnicy warsztatów dzielili się własnymi historiami. Opowiadali o sytuacjach, w których śmiech pozwolił im przezwyciężyć trudności i podnosił na duchu. Właśnie te doświadczenia zostały zobrazowane.

Prace seniorów i dzieci będzie można podziwiać w Domu Kultury Krzemień przy ul. Krzemiennej 10 w Szczecinie.  Otwarcie wystawy odbędzie się dziś (10 września) o godz. 18. Będzie dostępna dla odwiedzających do 17 września – w dni powszednie w godz. 9 – 20, a w weekendy w godz. 11 – 20.

Fundacja Dr Clown

Chyba każdy pamięta śp. Robina Williamsa, który jako tytułowy Patch Adams zajmował się niekonwencjonalnym leczeniem pacjentów. Potrafił dokonać cudów przy pomocy tzw. śmiechoterapii. Ekipa Fundacji Dr Clown wciela się w tę rolę na co dzień, odwiedzając szpitale oraz placówki specjalne, edukacyjne i opiekuńcze.

Wolontariusze przebierają się w kolorowe stroje i zabawiają swoich widzów scenkami, iluzjami i interaktywnymi grami, ale także niosą wsparcie w rozmowie. Dobry humor pomaga w procesie leczenia i łagodzi stres.

Fundacja dotarła już do niemal 60 tys. podopiecznych na terenie ponad 100 miast w całej Polsce. Niestety z powodu COVID – 19 wizyty wolontariuszy w szpitalach i innych placówkach zostały wstrzymane. Zamiennikiem spotkań na żywo stał się Śmiechofon, czyli indywidualne rozmowy online z młodymi pacjentami

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię