Po godzinie dziewiątej rano spacerujący wybrzeżem w Ustroniu Morskim zaobserwowali kuter na mieliźnie i poinformowali służby. Około godz. 9:53 patrol Straży Granicznej odnalazł na mieliźnie w Ustroniu Morskim duński kuter R252 Ramona bez załogi.
Po dopłynięciu na miejsce okazało się, że napęd jednostki cały czas pracuje w trybie autopilota. Poinformowano Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa. Niezwłocznie do sprawdzenia sytuacji zostali zadysponowani ratownicy morscy z Kołobrzegu. Duński kuter ściągnięto z mielizny i przekazano Urzędowi Morskiemu w Szczecinie.
Inspektorzy operacyjni MRCK Gdynia wszczęli poszukiwania, w które zaangażowano: śmigłowiec Mi14 Marynarki Wojennej RP (BLMW Darłowo), samolot Bryza z Siemierowic, jednostki Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz statek służby SAR (MSPiR), a także Brzegową Stację Ratowniczą w Kołobrzegu MSPIR. Wieczorem poszukiwania zawieszono i wszystkie jednostki poszukiwawcze powróciły do baz.
Przy współpracy z duńską administracją ustalono, że na jednostce znajdował się samotny rybak, który w nocy z 19 na 20 maja zdawał rybę w Kołobrzeskim porcie.
Nie wiadomo, czy poszukiwania zostaną rano wznowione na polskich wodach. Jest wielce prawdopodobne, że rybak wypadł za burtę na duńskich wodach terytorialnych podczas stawiania sieci.
Polecamy także:
9 – latka, która pokonała guza mózgu. Dziś odnosi międzynarodowe sukcesy
Nowi policjanci w Szczecinie
Okręty NATO zawitają do Szczecina



















