Lewica: „TAK dla obowiązkowych szczepień”. Kontrowersyjny projekt trafi do Sejmu

0
Lewica:

Lewica domaga się wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. „Potrzebujemy też wprowadzenia natychmiast paszportu covidowego i obostrzeń dla osób niezaszczepionych” – mówił Adrian Zandberg. 

Lewica poinformowała, że złoży w Sejmie projekt ustawy, która zakłada obowiązek szczepień dla wszystkich osób po ukończeniu 18. roku życia. Za uchylanie się od obowiązku klub proponuje karę grzywny.

Czas skończyć z zaklętym kręgiem milczenia i czas skończyć z tym, że nie ma żadnych konkretnych rozwiązań – mówił w niedzielę poseł Krzysztof Gawkowski – Lewica takie rozwiązania postawiła, a dzisiaj postawi kropkę nad „i”.

Szczegóły projektu przedstawił Włodzimierz Czarzasty. Według projektodawców każda dorosła osoba powinna być objęta obowiązkiem szczepień przeciwko COVID-19. Na tych, którzy się na to nie godzą zostanie nałożona kara grzywny.

Lewica domaga się wprowadzenia rozwiązań, na mocy których pracodawca będzie miał wgląd do informacji o szczepieniu pracownika. Zakłady pracy, w których wszyscy pracownicy przyjęli preparat powinny być wykluczone z ewentualnego lockdownu.

Ugrupowanie przedstawiło też katalog miejsc, w których będą mogły pracować jedynie osoby zaszczepione. Są to: zakłady opieki zdrowotnej, jednostki systemu oświaty, żłobki lub kluby dziecięce oraz domy pomocy społecznej.

Rząd utracił kontrolę. Tę kontrolę trzeba przywrócić, a żeby ją przywrócić potrzebujemy obowiązkowych szczepień, ale też wprowadzenia natychmiast paszportu covidowego i obostrzeń dla osób niezaszczepionych – mówił Adrian Zandberg.

Cały tekst projektu ustawy można znaleźć TUTAJ.

Polecamy także:

31-latek niedawno grał w Pogoni Szczecin. Teraz sprzedaje warzywa i korzysta z życia

Stargard: Marka Winiary otwiera jadłodzielnię

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię