Mikołaje na motorach przejechali przez miasto

0
foto: Małgorzata Górka, 14ZBOT

Kilkudziesięciu Mikołajów, którzy przyjechali dzisiejszego poranka na Wały Chrobrego na swoich „ryczących rumakach”, wzbudziło duże zainteresowanie mieszkańców i turystów. Nie sanie z reniferami, a motocykle. To coroczna akcja “Motomikołaje dla domów dziecka”

W gronie zmotoryzowanych Mikołajów był m.in. ksiądz Marian Augustyn, zawodnik szczecińskiego Klubu Motorowego w motocrossowych rajdach Baja Poland. Motocykliści sami określają się jako „Motocykliści o wielkich sercach”.  Niemałą atrakcją był zielony Mikołaj, nazwany przez dzieci „Mikołaj Żabka”.

O godz. 10.30 kolumna Mikołajów w asyście policji z rykiem silników ruszyła z Wałów Chrobrego przez centrum miasta w kierunku Arkonki, wzbudzając ogromne zainteresowanie mieszkańców Szczecina. Choppery, ścigacze, roadstery i skutery zrobiły sporo hałasu, ale dodały dużo pozytywnej energii. Wielu mieszkańców machało mikołajom, którzy odwzajemniali serdeczności z radością. 

foto: Małgorzata Górka, 14ZBOT

Mikołaje chcieli zorganizować wielki festyn dla wychowanków domów dziecka z różnymi pokazami, przejażdżkami na motocyklach, ogniskiem, jazdą na łyżwach i zabawami dla dzieci. Niestety pandemia i związane z nią obostrzenia spowodowały zmianę pierwotnych planów.

Jak powiedział Tomasz Majewski, współorganizator wydarzenia  

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i obostrzenia zdecydowaliśmy się odwołać tą imprezę, nie chcieliśmy narażać na zachorowanie dzieci, ich wychowawców i uczestników tego wydarzenia – wyjaśniał. Najważniejsze, żeby być z dziećmi, zobaczyć ich uśmiech, radość na twarzach, dać coś od siebie. Z tego my – motocykliści czerpiemy satysfakcję, że pomagamy tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. 

Z Arkonki, kolumna Mikołajów ruszyła do domów dziecka. Na początek pojechali do Polic, gdzie odwiedzili dwie tamtejsze placówki. Wychowankowie Domu Dziecka na przywitanie Mikołajów rozpalili w ogrodzie ognisko. 

foto: Małgorzata Górka, 14ZBOT

Elżbieta Szymczak, wychowawca w Domu Dziecka nr 1 w Policach mówiła z nieskrywaną radością: 

Niemal wszyscy z naszych 28 wychowanków kochają motocykle, więc to dla nich wielka atrakcja i radość. Przyjeżdżają do nas od wielu lat jako Motomikołaje w grudniu, a przed wielkanocą jako Motozające. Każda ich wizyta daje mnóstwo radości, nie tylko prezentami, ale przede wszystkim swoją obecnością i gorącymi sercami. 

W sobotę „Motomikołaje” na swej trasie zajechali jeszcze do 10 domów dziecka: w Policach, Stargardzie, Wisełce i Szczecinie. Ale to nie koniec pracy Motomikołajów. Wszak mają do rozwiezienia przygotowanych 500 specjalnych paczek. W niedzielę motocykliści pojawią się w dwóch szczecińskich szpitalach. Na początek obowiązkowa wizyta w Klinice św. Mikołaja przy ul. Unii Lubelskiej i w szpitalu w Zdrojach. W kolejnych dniach odwiedzą pozostałe domy dziecka.  

Cała trasa Motomikołajów jest naprawdę imponująca. Zajadą oni do domów dziecka w Policach, Świetlicy w Mścięcinie, Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego „Św. RodzinaŚwietlicy Kubuś Puchatek, Świetlicy Stołczyn, Świetlicy Zdroje, Rodzinnego Domu Dziecka Dowlaszów, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 i nr 2 w Stargardzie, Rodzinnego Domu Dziecka Siedleckich, Domu Dziecka w Wisełce i Świetlicy Środowiskowej w Maszewie, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 Policach oraz do OREW przy ul. Rostockiej w Szczecinie. 

Jak informuje Marcin Górka „Mikołaj z 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej”:

paczki powstały dzięki pomocnikom św. Mikołaja, którzy ufundowali od siebie “małe co nieco” do paczek. Dziękujemy za to producentowi czekolad Milka oraz firmom Asprod, Fotobudka Natalia, Restauracja Szyszka, Ale Ciacho, Maspex, Hurtownia Monika, FarmFrites, Bambino, Iglotex, BBS Polska.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję „Motomikołaje”, bo wiemy, że udział w działaniach brała dużo większa ekipa. Samo pakowanie 500 szt. paczek wymagało dużego zaangażowania i wielu pomocników.

Polecamy także:

Pogoń Szczecin wygrywa kolejny mecz w dobrym stylu! Czy to TEN mistrzowski sezon?
Rozjechał nastolatkę leżącą na drodze bo myślał, że to worek liści
Piękne świąteczne ozdoby dzieci z regionu. Kupuj i pomagaj!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię