W 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy Portowcy zagrali na wyjeździe w Niecieczy w tamtejszym Bruk-Betem. Po emocjonującym i dynamicznym meczu Portowcy wygrywają z drużyną z Niecieczy 1-3.
Portowcy przed tym meczem zajmowali pozycję wicelidera w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a Termalica plasowała się na 15. miejscu.
Zapraszamy do przeczytania relacji tekstowej z meczu.
Dynamiczna pierwsza połowa meczu
Pierwsza sytuacja do zdobycia bramki dla Pogoni pojawiła się w 8. minucie meczu. Bliski zdobycia bramki był Jean Carlos, jednak piłka ugrzęzła między nogami bramkarza Termalici.
W 12. minucie meczu rajd prawą stroną boiska przeprowadził Kacper Kozłowski, który zagrał piłkę po ziemi na długi słupek i tylko dzięki szybkiej reakcji bramkarza nie ma bramki dla Pogoni.
Chwilę później Pogoń miała rzut rożny, po krótkim rozegraniu Jean Carlos zagrał do Kamila Grosickiego, który wbiegł w pole karne i strzelił na długi słupek. Pogoń prowadzi 0-1! Po chwili analiza VAR, chwila wyczekiwania i … bramka została uznana. Można grać dalej!
W 16. minucie za faul na przeciwniku ukarany żółtą kartką został Jean Carlos.
Pierwsza sytuacja dla Temalici. Po wrzutce z prawej strony i zgraniu piłki do Kukułowicza, ten uderzył jednak obok bramki Pogoni. Chwilę później z dystansu na bramkę Stipicy uderzył prawy obrońca gospodarzy, lecz bramkarz Portowców pewnie złapał piłkę.
W 24. minucie Kozłowski z prawej strony boiska zagrał do Bartkowskiego, który wszedł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy. 0-2!
W 27. minucie meczu akcja Bruk-Betu. Po dograniu piłki w pole karne Kozłowski fauluje zawodnika z Niecieczy. Rzut karny dla Termalici. Kibice Pogoni skandują nazwisko bramkarza Pogoni. Do piłki podchodzi Piotr Wlazło i … bramka kontaktowa dla gospodarzy. 1-2.
Termalica ruszyła do boju po strzelonej bramce. Po mocno bitej wrzutce z prawej strony boiska nikt nie zamknął akcji, choć było groźnie pod bramką Stipicy.
Kibice Pogoni Szczecin cały czas dopingują drużynę, co słychać wyraźnie w telewizji. Gospodarze praktycznie nie istnieją, jeżeli chodzi o doping kibiców.
Żółtą kartką ukarany został kapitan gospodarzy Piotr Włazło.
W 42. minucie z kontrą wychodzi Pogoń. Kamil Grosicki pędząc lewą stroną źle zagrał do wchodzącego w środku Zahovicia i piłkę przejęli obrońcy gospodarzy.
Sędzia doliczył aż 5 minut do pierwszej połowy.
W doliczonym czasie gry kontrę przeprowadzili gracze Termalici, lecz mocny strzał gospodarzy, na raty broni z małymi kłopotami Dante Stipica. Termalica nie odpuszcza i znów przeprowadziła kontrę, która jednak została zatrzymana w polu karnym. Po rykoszecie piłka wychodzi na aut bramkowy.
Na sam koniec I połowy, żółtą kartką został ukarany Bartłomiej Kukułowicz.
Decydująca II połowa
W 52. minucie meczu Zahović pięknym zagraniem piętką zagrał do Kowalczyka i Pogoń wyszła z szybką kontrą w stronę bramki gospodarzy. Portowcy mieli przewagę liczebną, lecz po strzale Jean Carlosa bramkarz wybija piłkę na rzut rożny.
Minutę później, po strzale Kamila Grosickiego obrońca Termalici dotknął piłkę łokciem, a sędzia zarządził VAR. Po analizie arbiter spotkania przyznał rzut karny piłkarzom Pogoni. Do piłki podszedł Sebastian Kowalczyk i … Tomasz Loska nie daje rady obronić pewnego uderzenia wychowanka szczecińskiego klubu. 1-3 dla Pogoni!
Po stracie bramki Bruk Bet przyśpieszył tempo gry.
W 59. minucie po wrzutce z prawej strony Jaean Carlosa kapitan Bruk Betu wybija piłkę na rzut rożny. Mało brakowało, a piłkę przejąłby Luka Zahović i znalazłby się w idealnej sytuacji do strzelenia bramki.
Na trybunach słychać tylko kibiców Pogoni Szczecin, którzy skandują nazwisko Kozłowskiego oraz wnoszą okrzyki „Nasza Pogoń najlepsza w Polsce jest”!
Minutę później po groźnej wrzutce Kozłowskiego, akcji nie zdołał zamknąć Kowalczyk. Dalej jest 1-3 dla Pogoni.
W 61. minucie boisko opuszcza Luka Zahović, a w jego miejsce wchodzi Michał Kucharczyk.
W 63. minucie po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego piłka trafiła w słupek bramki szczecińskiej drużyny. Po chwili kolejny rzut rożny dla Termalici. Groźny strzał z dystansu oddał Hubinek, jednak piłka przeleciała obok bramki Stipicy.
W 67. trener gospodarzy przeprowadził podwójną zmianę. Na boisku pojawili się Bonecki i Grabowski, a murawę opuścili Gergel i Kukułowicz.
W 70. minucie Termalica wyprowadza kolejną kontrę, jednak skutecznym wślizgiem akcję przerywa Jean Carlos.
W 72. minucie po dograniu Grosickiego z lewej strony boiska do piłki dochodzi Kowalczyk, lecz po jego strzale obrońca wybija piłkę z linii bramkowej.
75. minuta i kolejne zmiany w zespole gospodarzy i gości. Boisko opuszcza Śpiewak, a w jego miejsce wchodzi Zeman. W Pogoni podwójna zmiana. Boisko opuszcza Jean Carlos i Grosicki, a w ich miejsce Parzyszek i Drygas.
3 minuty później kolejna podwójna zmiana w Pogoni. Schodzi Kozłowski i Mata, a w ich miejsce Stolarski oraz Łęgowski.
W 79. minucie z kontrą na bramkę Pogoni wychodzi Mesanovic, lecz zwlekał ze strzałem i obrońcy Pogoni zdążyli wrócić, skutecznie blokując strzał zawodnika z Niecieczy.
W 86. minucie z dystansu uderzył na bramkę Stipicy Borecki, jednak bramkarz Pogoni wykazał się kapitalną interwencją i wybił piłkę na rzut rożny. Po rzucie rożnym ogromne zamieszanie pod bramką Pogoni, piłka wychodzi poza pole karne i potężny strzał oddaje na bramkę Pogoni zawodnik z Niecieczy. Znów kapitalna obrona Stipicy! Termalica szuka kontaktowej bramki, jednak bramkarz szczecińskiej drużyny stoi na posterunku.
W 87. minucie żółtą kartką ukarany Kamil Drygas. Oznacza to, iż będzie pauzować w najbliższym meczu z Górnikiem Zabrze.
W doliczonym czasie gry żółtą kartką ukarany kolejny zawodnik Pogoni – Paweł Stolarski. Termalica naciska i szuka bramki kontaktowej, lecz Portowcy dzielnie się bronią.
KONIEC MECZU
Portowcy wygrywają 1-3 w wyjazdowym meczu z Termalicą, tym samym zrównując się punktami z liderem – Lechem Poznań. Jutro Lech Poznań zagra w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem. Gra Portowców napawa optymizmem przed najbliższymi spotkaniami z Górnikiem i Wartą. Czy to jest ten sezon, kiedy Pogoń sięgnie po upragnione 1. Mistrzostwo Polski? Trzymamy kciuki za szczecińską drużynę!
POLECAMY TAKŻE:
Piękne świąteczne ozdoby dzieci z regionu. Kupuj i pomagaj!
Szczecin: Brudne siedzenia w komunikacji miejskiej
Szczecin: Pomnik upamiętniający ofiary komunistycznego reżimu przed Aresztem Śledczym


















