Szczecin: Brudne siedzenia w komunikacji miejskiej

0

Mieszkańcy w Szczecinie coraz częściej piszą o brudzie w komunikacji miejskiej. Zarówno w tramwajach jak i autobusach. Szczególny niepokój budzi stan siedzeń.

Brudne, czasami wręcz obrzydzające siedzenia to jedno. W Internecie coraz częściej można znaleźć wpisy osób, które jak twierdzą, złapały wszawicę w środkach komunikacji miejskiej. Skarg nikt nie pisze, bo trudno jest udowodnić. Nikt przecież nie zakłada z góry, że wszystkie siedzenia są wylęgarnią wszy. Jest to niestety mało przyjemna przypadłość materiałowej tapicerki. Na plastikowych siedzeniach nie miały by szans przeżycia.

W sprawie czystości w pojazdach komunikacji miejskiej interpelację złożył również radny Dariusz Matecki:  

Szanowny Panie Prezydencie, 
apeluje Pan do mieszkańców o korzystanie z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza, gdy nasze miasto przechodzi tzw. „bum inwestycyjny” i większość strategicznych ulic jest w remoncie. Niestety, stan tramwajów i autobusów zostawia wiele do życzenia. O ile podłogi są myte, o tyle czystość siedzisk w komunikacji miejskiej jest co najmniej wątpliwa. Od wielu mieszkańców naszego miasta otrzymałem sygnały, że z tak brudnych siedzisk brzydzą się korzystać. Proszę o interwencję w tej sprawie. 

Jak dowiedzieliśmy się w Tramwajach Szczecińskich, w zajezdni Pogodno codziennie dwa tramwaje są odstawiane na kompletne mycie wagonu z praniem tapicerki na siedzeniach i dezynfekcją. 

Czy to wystarczy? Jak widzimy po zdjęciach przesłanych przez pasażerów, a wykonanych w szczecińskich tramwajach, z pewnością nie. Pamiętajmy jednak, że o czystość środków komunikacji miejskiej muszą też dbać pasażerowie. Same siedzenia się nie brudzą. 

Polecamy także:

Groźne SMS-y dotyczące przesyłek. Zmasowany atak oszustów
Wielkie murale + Wirtualne Muzeum Pogoni Szczecin! Zagłosuj w SBO!
Szczecin: Ul. Włościańska na Pomorzanach zamknięta przez tydzień 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię