Moryń: Kierowca rozbił się o drzewo. Pasażer nie przeżył

0
Kierowca rozbił się o drzewo. Pasażer nie przeżył
fot. OSP Moryń

34-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Dodatkowo był pod wpływem alkoholu!

Do tragicznego wypadku doszło na ul. Jeziornej w miejscowości Moryń (pow. gryfiński). W niedzielę (19 grudnia) ok. godz. 15.30 samochód marki Ford uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Moryń, zastępy JRG z Gryfina i Dębna, policję i pogotowie ratunkowe.

Strażacy-ochotnicy, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce, wydobyli z pojazdu dwie osoby. Pasażer nie oddychał i nie miał wyczuwalnego tętna, wobec czego podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Niestety nie udało się go uratować. Kierowca został przewieziony do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni kierujący samochodem marki Ford, obywatel Ukrainy, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem – mówi nam Oficer Prasowy KPP w Gryfinie mł. asp. Jakub Kuźmowicz  – Niestety 50-letni pasażer, również obywatel Ukrainy, poniósł śmierć.

W wyniku przeprowadzonych badań na obecność alkoholu, okazało się, że kierowca w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie blisko 2 promile (0,89 mg/l).

Sprawą zajęła się prokuratura.

fot. OSP Moryń

 

fot. OSP Moryń

Polecamy także:

Szczecin: Mieszkańcy Podjuch ponownie walczą o autobus

Dobre wieści dla szczecińskiej piłki

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię