Myślibórz: Odnowiono zdewastowaną figurę św. Faustyny

0
Myślibórz: Odnowiono zdewastowaną figurę św. Faustyny

Figura św.siostry Faustyny została zdewastowana w maju. Udało się ją odbudować głównie dzięki środkom zebranym przez Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor. 

Siostra Faustyna Kowalska to święta Kościoła Katolickiego, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka i stygmatyczka. Została kanonizowana w 2000 roku przez papieża Jana Pawła II.

Jej figura, która stoi na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, została zniszczona w maju br. Wandal pozbawił ją głowy.

„Można by postawić pytanie, wydaje się bardzo zasadne – co św. siostra Faustyna Kowalska uczyniła złego choćby jednemu człowiekowi, że została sprofanowana Jej figurka?” – pytali internauci.

Teraz figura doczekała się renowacji. Stało się to w dużej mierze dzięki datkom wiernych, którzy wsparli finansowo zbiórkę Fidei Defensor. Stowarzyszenie planuje również naprawić zabytkową figurę Chrystusa przy parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie. W styczniu została ona częściowo rozbita.

Polecamy także:

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię