Myślibórz: Podpalił dom, w którym był mężczyzna. Chciał odzyskać pieniądze

0
Myślibórz: Podpalił dom, w którym był mężczyzna. Chciał odzyskać pieniądze

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-latkowi, który oblał dom benzyną i podpalił go. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy 19 listopada 2020 roku w jednej z miejscowości powiatu myśliborskiego. Na numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec, który zgłosił, że do jego drzwi i okien dobija się podejrzany. Na miejscu zjawił się patrol policyjny, który nakazał mu opuszczenie posesji. Ten tłumaczył swoje zachowanie faktem, iż pokrzywdzony jest mu winien pieniądze.

Okazało się jednak, że mężczyzna nie odpuścił i nie wrócił do domu. Kilka godzin później funkcjonariusze znów musieli interweniować. Tym razem pokrzywdzony zgłosił jeszcze bardziej niepokojące zdarzenie, bowiem wyczuł intensywny zapach benzyny. Policjanci zauważyli, że drzwi wejściowe i elewacja zostały oblane łatwopalną substancją. Dodatkowo stwierdzili, że w dwóch oknach widać ślady osmalenia i okopcenia. Późniejsze badania potwierdziły, że w pobranych próbkach znajdują się węglowodory aromatyczne o składzie charakterystycznym dla benzyny silnikowej.

21-latek został zatrzymany, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Okazało się, że już wcześniej groził pokrzywdzonemu podpaleniem domu, w związku z czym złożono wniosek o ściganie.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie, jednak nie przyznał się do aktualnie zarzucanych mu czynów.

Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa, do którego mogło dojść gdyby pożar nie wygasł samoistnie. Zgodnie z art. 148§1 kk grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


 

Jeśli jesteś ofiara oszustwa lub innego przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

#pomocpokrzywdzonym

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię