Nieistniejące trojaczki z Wysokiej Kamieńskiej. Matka: „Wiem ile jest dzieci”

0
Zbiórka dla wymyślonych trojaczków. Sprawą zajęła się Policja

Szpital w Zdrojach potwierdził, że na ich oddziale znajduje się kobieta, która twierdziła, że niedawno urodziła trojaczki. Okazało się, że nadal jest w ciąży, ale bliźniaczej. 26-latka nie ma jednak zamiaru przyznać się do oszustwa.

O trojaczkach z gminy Golczewo pisaliśmy już wcześniej. Zosia, Agnieszka i Patryk mieli urodzić się na początku listopada w szpitalu na Pomorzanach, o czym poinformowała media mama rzekomych noworodków. Kobieta podała wymiary i wagi urodzeniowe dzieci, a nawet zamieściła zdjęcia.

Kilka dni później okazało się, że 26-latka jeszcze nie urodziła. Jest pacjentką szpitala w Zdrojach i spodziewa się bliźniaków.

Wcześniej Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie utworzył zbiórkę dla trojaczków, aby wspomóc rodzinę, która posiada już starsze potomstwo. Gdy oszustwo wyszło na jaw, zbiórka została wstrzymana, a władze gminy zgłosiły sprawę na Policję i wydały oświadczenie w sprawie.

„Głównym celem było udzielenie wsparcia dla rodziny, kierując się jej dobrem. Po uzyskaniu bezpośredniej informacji od matki dzieci staraliśmy się jak najszybciej wesprzeć ją w tym wyjątkowym momencie. Nie przypuszczaliśmy, że matka wykorzysta swoją ciążę by uzyskać jakiekolwiek wsparcie czy korzyści” – napisano.

źródło: Ośrodek Pomocy Społecznej w Golczewie

Kobieta jednak nadal idzie w zaparte i twierdzi, że urodziła trojaczki. Redaktor portalu kamienskie.info opublikował rozmowy, w których 26-latka nie ma zamiaru przyznać się do oszustwa. Mimo, że szpital „Zdroje” potwierdził, że pacjentka znajduje się na ich oddziale w ciąży bliźniaczej.

Rano akty urodzenia są na moim profilu. A na Pana ląduje sprawa w prokuraturze. Uwierzy mi Pan, że spotkamy się w sądzie” – pisze kobieta – „Wiem ile jest dzieci zarejestrowanych. A Pan to najpierw sprawdzi szpitale i urząd stanu cywilnego”.

Polecamy także:

O krok od tragedii! Senior zamierzał podpalić dom i zabić żonę

Szczecin: Dwa lata utrudnień dla kierowców na Modrej

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię