Home Powiat Kamieński Niewybuch w Dziwnowie

Niewybuch w Dziwnowie

0

Sporo strachu najedli się dzisiaj mieszkańcy Dziwnowa. Po godzinie 10.00 w jednym z remontowanych pensjonatów znaleziono bombę, najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

 Podczas remontu, zwłaszcza w starych domach, często znajduje się skarby ukryte gdzieś głęboko pod powierzchnią. Zazwyczaj cieszą one właścicieli, szczególnie gdy są stare i pokazują nam odrobinę historii. W Dziwnowie właściciele jednego z pensjonatów, który przeprowadzali remont poddasza znaleźli niespodziankę, ale ta mimo wartości historycznej nie była mile widziana. Okazało się, że na ich poddaszu znajduje się prawdopodobnie niewybuch z okresu II Wojny Światowej.

Po poinformowaniu służb na miejscu znalazły się zastępu straży pożarnej, saperzy, policja oraz służby medyczne. Mieszkańcy okolicznych domów zostali ewakuowani, w celach bezpieczeństwa. Niewybuch udało się zabezpieczyć i przewieźć bezpiecznie do detonacji.

St. kpt. Michał Wiaderski powiedział: Pocisk moździerzowy prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej został zabezpieczony i wywieziony przez saperów do zneutralizowania. Według relacji saperów, realnego zagrożenia nie było, ze względu na to, że pocisk moździerzowy najprawdopodobniej nie był uzbrojony.  

Dzięki szybkiej reakcji służb wszystko zdążyło wrócić już do normy.

- REKLAMA -

KTO MOŻE UZYSKAĆ BEZPŁATNĄ POMOC PRAWNĄ?

BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię