Pijany kierowca praktycznie go rozjechał! Minister Ziobro wnioskuje o rentę

0
ziobro

W Wigilijny wieczór, rok temu, chciał powstrzymać pijanego kierowcę przed spowodowaniem tragedii. Niestety sam padł jego ofiarą. Pijany kierowca z premedytacją ruszył do tyłu, taranując Jakuba Znojka. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wystąpił do premiera Morawieckiego z wnioskiem o przyznanie poszkodowanemu renty specjalnej.

„W grudniu 2020 roku, po wigilijnej kolacji  Kuba postanowił spotkać się ze swoją dziewczyną. Jadąc autem zauważyli mężczyznę, który jechał slalomem bez włączonych świateł. Wzbudziło to w nich niepokój. Skręcili na pobliską stację benzynową, na której postanowili zainterweniować” – czytamy na stronie zbiórki

Po krótkiej rozmowie Jakub Znojek zorientował się, iż jego rozmówca jest pijany. Wezwano policję. W tym samym jednak czasie Kuba chciał powstrzymać kierowcę przed ewentualnym spowodowaniem zagrożenia na drodze bądź ucieczką.  Niestety sam został jego ofiarą.

„Otworzył drzwi samochodu, a wtedy sprawca z premedytacją ruszył do tyłu, taranując Kubę drzwiami. Nasz syn miał złamany obojczyk, połamane żebra, jedno żebro przebiło płuca, przez co te się zapadły, pękniętą czaszkę.” – czytamy dalej

Jakub przeszedł dwie operacje: trepanację czaszki oraz składanie kości twarzoczaszki.

Obecnie wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Kilka miesięcy temu otrzymał pomoc na rehabilitację ze szczecińskiego ośrodka pomocy Funduszu Sprawiedliwości.

Jak poinformowała fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, minister Ziobro złożył wniosek do premiera o przyznanie renty specjalnej Jakubowi Znojkowi.


Z informacji zawartych w poście OMA czytamy, że kierowcą był obywatel Ukrainy, który w momencie zdarzenia miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto 18 listopada rusza proces pijanego kierowcy. Grozi mu nawet dożywocie.

W internecie nadal prowadzona jest zbiórka na rehabilitację Jakuba.

Jeśli chcielibyście wesprzeć tego 23 letniego młodego człowieka w powrocie do dawnej sprawności -> link do zbiórki .

Jeśli jesteś ofiara oszustwa lub innego przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię