Stargard: Wkrótce otwarcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Wyszyńskiego

0
Foto: UM w Stargardzie

Kończy się remont wiaduktu nad ulicą Wyszyńskiego w Stargardzie. Wkrótce kierowcy i piesi będą mogli z niego skorzystać. Już teraz trwają działania mające na celu usprawnienie ruchu w tej części miasta, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa tak dla pieszych jak i dla kierowców.

Wkrótce otwarcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Wyszyńskiego

Na początek przeniesione zostało przejście dla pieszych na ul. S. Wyszyńskiego. Pojawiła się tam sygnalizacja świetlna i elementy naprowadzające osoby niewidome. Od poniedziałku (25 października) nieco inaczej przejdziemy też przez ul. S. Czarnieckiego. W pobliżu pl. Wolności piesi będą mieli do dyspozycji tylko pasy przy cerkwi.

Foto: UM w Stargardzie

Tym samym zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych przy samym rondzie, pozostanie natomiast przejście pomiędzy pomnikiem św. Jana Pawła II a cerkwią, które jest szerokie i wygodne. Dodatkowo, zostało one doświetlone, co poprawiło widoczność przechodzących przez jezdnię, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Czasowa zmiana ma przede wszystkim wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa przechodniów, ale również usprawnić ruch aut.

Zmiany jakie następują na ulicach Stargardu wymagają tak od kierowców jak i od pieszych zapoznania się z nowymi rozwiązaniami. Na pewno nie powinno się przemieszczać na pamięć, warto zwracać uwagę na znaki drogowe – niezależnie od tego czy poruszamy się samochodem, rowerem lub na pieszo. Zmiana na ul. S. Czarnieckiego to element większego projektu. Wcześniej w ciągu ul. S. Wyszyńskiego pasy zostały przeniesione. Pojawiła się tam również sygnalizacja świetlna i elementy naprowadzające osoby niewidome.

W przyszłym roku planowany jest kolejny etap prac na wiadukcie przy ulicy Wyszyńskiego. Wykonawca rozbierze starą część wiaduktu i wybuduje całkowicie nową. Kierowcy po przebudowie wiaduktu zyskają szerszą 7-metrową jezdnię, a dla pieszych i rowerzystów po obu stronach powstaną chodniki oraz ścieżki. Z chodnika przy wiadukcie powstanie bezpośrednie wejście na perony od strony ulic Barnima i Bema.

Polecamy także:
Pracujesz w placówce dla dzieci, która wymaga wsparcia? Zgłoś się do „Paczuszki dla Maluszka”!
Szczecin: Nowy tomograf na Pomorzanach znacznie skróci czas oczekiwania na badanie!
SN: Prezentowanie zdjęć dzieci zabitych w wyniku aborcji nie stanowi wykroczenia

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię