Pogoń wygrywa ze Śląskiem i umacnia się w tabeli

0
Pogoń Szczecin

Wygraną Pogoni 2:1, zakończył się dzisiejszy mecz ze Śląskiem Wrocław. Pogoń niemal przez całe spotkanie przeważała, oddając 18 strzałów na bramkę gości, przy 4 strzałach Śląska. Przez 61 proc czasu gry to Pogoń posiadała piłkę. Portowcy w dzisiejszym meczu przeprowadzili 117 ataków na bramkę Śląska, z czego 100, były to ataki groźne.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Portowców. Statystyka strzałów mówi sama za siebie. Pogoń 7 strzałów na bramkę Śląska. Natomiast Śląsk tylko dwa strzały. Portowcy raz za razem atakowali bramkę przyjezdnych, jednak nieskutecznie. Śląsk tylko sporadycznie atakował. Techniką imponował Kozłowski, a na bramkę strzela Zahovic i Kurzawa.

Druga połowa to nie zmieniony obraz gry. Pogoń nadal przeważa, co dokumentuje bramka Zahovica w 53. minucie gry. Podawał Kurzawa, a Zahovic w sytuacji sam na sam z bramkarzem Śląska strzela pierwszego gola dla Pogoni. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było czekać długo. Minutę po strzeleniu gola, Pogoń traci bramkę i jest 1:1. Po dośrodkowaniu przez Stigleca, piłka trafia na głowę Makowskiego. Mocny strzał i Śląsk doprowadza do remisu!

W 75. minucie Pogoń doprowadza ponownie do prowadzenia. Wprowadzony pięć minut wcześniej Michał Kucharczyk, głową strzela drugą bramkę dla Portowców. Asystę zaliczył Kamil Grosicki, który wszedł na boisko kilkanaście minut wcześniej.

Końcówka spotkanie nerwowa, a goście uzyskują lekką przewagę. W doliczonym czasie gry dobry strzał na bramkę Śląska oddaje Kucharczyk, jednak strzał broni Putnocky. Wynik do końca spotkania nie ulega zmianie i Pogoń ogrywa Śląsk 2:1, otrzymując się na podium w Ekstraklasie. Kolejny mecz Portowcy grają z wiceliderem Lechią Gdańsk na własnym stadionie.

Składy

Pogoń Szczecin: D. Stipica – B. Zech, J. Bartkowski, K. Triantafylopoulos, L. Mata, D. Dąbrowski, K. Kozłowski (70′ M. Łągowski), R. Kurzawa (83′ K. Drygas), S. Kowalczyk (83′ P. Parzyszek), Jean Carlos (62′ K. Grosicki), L. Zahovič (70′ M. Kucharczyk).

Śląsk Wrocław: M. Putnocký – D. Štiglec (88′ V. Garcia), Diogo Verdasca, L. Bejger, P. Janasik (88′ M. Zylla), W. Golla, K. Mączyński, P. Schwarz (83′ C. Quintana), R. Makowski (62′ R. Pich), W. Sobota (62′ A. Łyszczarz), E. Exposito.