Police: Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów ma już 15 lat

0

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach obchodzi jubileusz 15-lecia działalności. Każdy dzień w Hospicjum to posługa chorym. Posługa, z której skorzystało już dwa tysiące osób. Ważne daty w działalności Stowarzyszenia to 2003 rok, kiedy pojawiła się idea powołania stowarzyszenia, 2006 rok, kiedy pierwszy raz wolontariusze pojawili się w domach chorych i trzecia data, rok 2019 kiedy uroczyście otwarto hospicjum stacjonarne.

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów ma już 15. lat

W czasie funkcjonowania Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów, członkowie stowarzyszenia i wolontariusze zaopiekowali się łącznie ponad 1 400 osobami, a od momentu powstania hospicjum w Tanowie ponad 360 pacjentami. W Hospicjum w Tanowie łącznie może przebywać 24 pacjentów.

Była u nas pani, bardzo chora. Bała się. Ludzie boją się różnych rzeczy. Pewnie się bała śmierci. I powiedziała do pielęgniarki. Proszę niech pani się położy koło mnie na łóżku i pobędzie ze mną trochę. I pielęgniarka, młoda dziewczyna, położyła się koło niej na łóżku. Wzięła ją za rękę i zaczęła gładzić po głowie i zaczęła jej śpiewać. Wszyscy jesteśmy bardzo związani z tymi pacjentami – powiedziała Mazur.

Polecamy także:
Szczecin: Tramwajem do Mierzyna? – konsultacje z gwiazdką
Gryfino: „Przerwa na owoc” czyli sadzenie drzew z Nadleśnictwem Gryfino
Szczecin: Tramwaje wracają ulice Matejki, Dubois i Plac Hołdu Pruskiego

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię