Policjanci z Kamienia Pomorskiego włączają w akcję Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw

0

W dniach 22.02-28.02.2021 roku po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Do tej akcji włączają się również  policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Lokalny Punkt Pomocy Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Kamieniu  Pomorskim

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Z pewnością dużą pomocą są organizowane bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych, centrach pomocy społecznej, PCPR i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Kamieńscy policjanci, którzy aktywnie co roku włączali się w tą akcję, również i w tym roku będą służyć pomocą podczas trwania obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.  W godzinach 10:00-14:00 przez cały tydzień w KP Policji w Kamieniu Pomorskim, będą udzielać kompleksowych porad wszystkim oczekującym takiej pomocy.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się osobiście we wspomnianym powyżej terminach do KP Policji w Kamieniu Pomorskim przy ul. Żwirki i Wigury 2 lub kontaktować się telefonicznie pod numerem 667 094 022 (Oficer Prasowy KPP Kamień Pomorski).

Do akcji włącza się również Lokalny Punkt Pomocy Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Szczecinie Punkt w Kamieniu Pomorskim znajdujący się przy ulicy Garncarskiej 4, który wkrótce przedstawi więcej szczegółów akcji i dyżurów specjalistów.

 

Polecamy także:

Stargard: Mieszkańcy chętnie korzystają z nieodpłatnej pomocy prawnej
„Czas Miłosierdzia 2021”, czyli dar Juniora dla Seniora
Zamek odsłonił kolejne tajemnice sprzed lat! [FILM]

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię