Prymitywny żartowniś w Dziwnowie

0
foto: OSP Dziwnów (archiwum)

Wczoraj (21.06), o godzinie 11, na numer alarmowy zgłoszono tonącą osobę w morzu na wysokości jednego z zejść na plażę. Na miejsce zadysponowano Straż z Dziwnowa oraz Wojskową Straż Pożarną. Niestety, okazało się, że to prymitywny żart.

Tragiczny weekend powodem prymitywnego żartu?

Ten weekend był najtragiczniejszym w tym roku pod względem liczby utonięć. Wiele ludzkich tragedii, z których prymitywni dowcipnisie postanowili zrobić sobie żarty, narażając innych na niebezpieczeństwo.

Każde takie zgłoszenie angażuje służby, które, kiedy będą naprawdę komuś potrzebne, mogą nie zdążyć, bo ktoś sobie chciał żart zrobić. Ciekawe, co by żartowniś powiedział rodzinie osoby, która zmarłaby, nie doczekawszy pomocy przez jego wybryk?

Od początku 2021 roku w wodach naszego regionu zginęło 17 osób, z czego 5 z nich w samym tylko czerwcu. Przyczyn wypadków jest wiele – brawura, alkohol, nieumiejętność pływania, a czasami zwykły pech.

Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do tragedii z powodu prymitywnego dowcipu. Liczymy również na to, że uda się ustalić cwaniaka i poniesie on koszty akcji. Tylko w ten sposób nauczymy się używać rozumu bezmyślnych. A zdarzeń, w których zaangażowane są służby coraz więcej.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa 

podała w swoim serwisie:

Mijający weekend był dla nas naprawdę pracowity, nasi ratownicy na całym wybrzeżu udzielali pomocy 23 razy, z czego w samą niedzielę 18 razy. Główną przyczyną naszych interwencji było ratowanie z opresji niesfornych plażowiczów na sprzęcie rekreacyjnym. Apelujemy do plażowiczów, aby z racji na występujące wiatry z kierunków południowych uważali na siebie!!! Ten, a nie inny kierunek występowania wiatrów powoduje powstawanie niebezpieczeństwa zdryfowania w głąb morza materacy, pontonów, dmuchanych zabawek, kajaków i innych obiektów pływających oraz osób, a zwłaszcza dzieci, korzystających z tych zabawek.

Polecamy także:

Dobrzany: Pomoc nadeszła w ostatniej chwili
Stargard: Rusza budowa parkingu Park&Ride
Dochodzenie Policji w sprawie profanacji na Pomorzanach

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię