Pyrzyce: Nie będzie likwidacji sądu [WIDEO]

0

Dziś odbyła się konferencja prasowa w Pyrzycach z udziałem samorządowców z regionu, która dotyczyła likwidacji sądu. Przy współpracy samorządowców i polityków szczebla rządowego udało się uratować wydziały w Pyrzycach przeznaczone do likwidacji.

Stop likwidacji sądu w Pyrzycach

25 października b.r. w Pyrzycach odbyła się konferencja prasowa z udziałem Dariusza Mateckiego (przewodniczącego Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim), Marzeny Podzińskiej (Burmistrza Pyrzyc), Huberta Łuszczyka (radnego Pyrzyc), Iwony Ksel (Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Pyrzycach) oraz pracowników sądu. Konferencja dotyczyła likwidacji VI Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych oraz VII Zamiejscowego Wydziału Karnego. w Pyrzycach Z tą decyzją nie zgodzili się samorządowcy, stając ramię w ramię razem, bez względu na podziały polityczne.

21 października b.r. w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach miało miejsce posiedzenie Gminnego Zespołu  Zarządzania Kryzysowego, podczas którego wypracowano wspólne stanowisko dotyczące likwidacji sądu. W spotkaniu wzięli udział politycy szczebla rządowego, jak i samorządowego.

Interwencja Dariusza Mateckiego i Jarosława Rzepy w Ministerstwie Sprawiedliwości

Krajowy Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Ad Rem” zgłosił się do starosty w sprawie interwencji, a interpelację do Ministerstwa Sprawiedliwości złożył poseł  Jarosław Rzepa. Dariusz Matecki przedstawił zaś, Ministrowi Sprawiedliwości – Zbigniewowi Ziobrze materiały ukazujące sprzeciw wielu środowisk w kwestii likwidacji sądu.

Na prośbę radnego Pyrzyc Przemysława Golczyka zebrałem wszystkie powyższe listy, komentarze mieszkańców, pracowników sądu, interpelację poselską i przedstawiłem je Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro z prośbą o pozostawienie sądu w Pyrzycach. Argumenty za tym przemawiające: Likwidacja Wydziałów w Pyrzycach znacznie utrudni dostęp obywateli do sądu, wywoła straty ekonomiczne dla mieszkańców, zwiększy obciążenie pyrzyckiej Policji i Prokuratury, wpłynie w sposób negatywny na racjonalną organizację sądownictwa poprzez zwiększenie obciążenia sprawami Sądu Rejonowego w Stargardzie, co doprowadzi do wydłużenia postępowań, doprowadzi do utraty miejsc pracy w Pyrzycach. Interesariuszami Wydziałów Zamiejscowych są najczęściej osoby starsze, zmuszone do korzystania z transportu publicznego (który na trasie Pyrzyce – Stargard – Gryfino – Myślibórz jest ograniczony do kilku kursów busów na dzień). Minister Ziobro przychylił się do mojej prośby. Jako Solidarna Polska stoimy na stanowisku, że sądy są dla mieszkańców i ich funkcjonowanie musi uwzględniać interes społeczny. – stwierdził przewodniczący Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim Dariusz Matecki.

POLECAMY TAKŻE: 

Szczecin: 50-latka straciła ponad 30 tys. zł. Wszystko przez „pracownika banku”

Szczecin: Kamienice w Śródmieściu nabrały blasku! [ZDJĘCIA]

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ulicy Łomżyńskiej

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię