Pyrzyce: Policjanci pomogli uratować 8-latka

0
Pyrzyce: Policjanci pomogli uratować 8-latka
asp. Artur Lambrych, sierż. Monika Prostak/ fot. KPP Pyrzyce

Funkcjonariusze pyrzyckiej drogówki pomogli dotrzeć do szpitala matce z 8-latkiem, którego ugryzł owad. Chłopiec nie mógł oddychać i tracił przytomność.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach wykonywali powierzone im obowiązki nadzoru nad ruchem drogowym przy ul. Warszawskiej.  Zapewne nie spodziewali się, że podczas zwykłego dnia służby będą mieli okazję uratować komuś życie.

W pewnym momencie przy radiowozie zatrzymał się Nissan Almera. Wysiadła z niego roztrzęsiona kobieta, która podbiegła do funkcjonariuszy z wołaniem o pomoc. Okazało się, że jej 8-letni syn został prawdopodobnie ugryziony przez owada, co musiało wywołać silną reakcję alergiczną. Chłopiec tracił przytomność, nie mógł oddychać i miał zaczerwienioną twarz.

Niedługo myśląc, policjanci drogówki podjęli decyzję o odeskortowaniu matki z dzieckiem do Szpitala Powiatowego w Pyrzycach. Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych udało się szybko dotrzeć na miejsce.  8- latkowi natychmiast została udzielona niezbędna pomoc.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię