Ruszyła trzecia liga!

0

Ze zmiennym szczęściem w nowym sezonie zaprezentowało się osiem drużyn naszego regionu w 3-cio ligowych rozgrywkach. Tylko dwie rozstrzygnęły wynik na swoją korzyść.

W nowej formule organizacyjnej

Od tego sezonu organizatorem rozgrywek 3-ciej ligi jest ogólnopolski PZPN. Dotychczas czyniły to wojewódzkie związki w ramach regionów. Kibice z pewnością liczą, że zmiana wpłynie na poprawę jakości spotkań.

Liczymy na to, że nie będziemy już oglądać kuriozalnych spotkań, w których bramkarze będą sami sobie strzelać bramki, „by wygrał Ten, co musi wygrać” – mówili kibice po meczu na Stołczyńskiej.

Również sporo zmian nastąpiło w tabeli, co daje nadzieję na wysoki poziom rywalizacji. Nasz region reprezentować w tych rozgrywkach będą Świt Skolwin Szczecin, Pogoń II Szczecin, Błękitni Stargard, Kluczevia Stargard, Kotwica Kołobrzeg i Bałtyk Koszalin.

Pierwsze spotkania już pokazały, że drużyny bardzo dobrze przygotowały się do sezonu. Spotkania były zacięte do ostatnich minut.

Tylko dwa wygrane mecze na początek sezonu

Niewątpliwie najbardziej interesującym spotkaniem było to w Szczecinie na Stołczyńskiej, gdzie Świt podejmował Kotwicę Kołobrzeg. Spotkanie zacięte w dwóch odsłonach. W pierwszej połowie drużyna ze Skolwina dominowała na boisku i strzeliła rywalom trzy bramki. Po przerwie dominowali piłkarze Kotwicy, zagrzewani przez kibiców, którzy przybyli po meczu Pogoni na Twardowskiego. Zdobyli dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

1:0 Adam Nagórski 5’; 2:0 Kacper Wojdak 26’; 3:0 Piotr Wojtasiak 33’; 3:1 Marcin Gawron 60’; 3:2 Kacper Aleksiuk 89’

Kolejne drużyną z naszego regionu, która rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść, są Błęktni Stargard, którzy na wyjeździe pokonali Polonię Środa Wielkopolska 2:1 (0:1). Bramki zdobyli Kwiatkowski 11, Liśkiewicz 47, Borucki 63.

Pogoń II Szczecin zremisowała na wyjeździe z KP Starogard Gdański 1:1. Bramkę na wagę 1 punktu zdobył Hubert Turski.

Pozostałe drużyny z regionu niestety przegrały spotkania przed własną publicznością.  Kluczewia Stargrd przegrała 0:1 z Olimpią Grudziądz, Bałtyk Koszalin uległ Elanie Toruń również 0:1.