SKM: mówimy sprawdzam – Goleniów

0
foto: Barbara Zaśko

14 kwietnia Prezydent Szczecina opublikował na swoim fanpagu materiał w którym twierdzi, że samorządy wywiązują się jak należy ze swoich zobowiązań i tylko partner kolejowy ma problem.

O kolei już dużo pisaliśmy ostatnio więc dajmy jej trochę tchu złapać, ale to nie oznacza, że im odpuścimy. Wszak chodzi tu o niebagatelne pieniądze publiczne i nie można ich sprzeniewierzyć tylko dlatego, że to nie ich.

Dzisiaj zaczynamy serię sprawdzam SKM – działania samorządów.

Na początek Goleniów

Tutaj na linii kolejowej 401 po stronie samorządu są zadania związane z budową przystanku przesiadkowego oraz urządzeń związanych z integracją transportu:

  • 1. Przystanek Kliniska,
  • 2. Przystanek Rurka ,
  • 3. Przystanek Goleniów Park,
  • 4. Stacja Goleniów.

W ramach projektu planujemy budowę przystanków przesiadkowych wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu w miejscowości Kliniska Wielkie oraz Goleniów – Goleniowski Park Przemysłowy. Realizację inwestycji rozłożono na lata 2017 – 2022 – informował zastępca burmistrza Banach 

Stacja Goleniów – zadanie: budowa węzła przesiadkowego. Węzeł Goleniów realizowanej przez gminę Goleniów – dworca jak nie było widać tak nie widać go dalej. Zaczęto w końcu wylewanie fundamentów nowego dworca

Goleniów Park Przemysłowy – zadanie Gminy infrastruktura węzła przesiadkowego

W ramach zagospodarowania terenu przy przystanku wykonany zostanie przystanek autobusowy oraz parking na 15 miejsc o pow. 0,02 ha oraz parking rowerowy.

Na razie powstała tylko ścieżka rowerowa w parku przemysłowym a na resztę przetargi mają zostać dopiero ogłoszone. Przy pomyślnych wiatrach może w przyszłym roku coś tu będzie

Rurka: Tu brak tylko tylko wyposażenia w kasowniki i biletomaty

Kliniska: Infrastruktura węzła przesiadkowego

W ramach zagospodarowania terenu przy stacji, wykonany zostanie plac pomiędzy budynkiem dworca a ulicą Piastowską, na którym wykonany zostanie parking rowerowy oraz przystanek autobusowy. Przed dworcem wykonany zostanie parking Kiss&Ride oraz pętla do zawracania dla autobusów, po południowej stronie dworca wykonany zostanie parking Park&Ride o pow. 0,11ha na 68 miejsc.

Powiązanie z transportem publicznym

Przystanek kolejowy docelowo powinien zostać z komunikacją autobusową, zapewniającą skomunikowanie z miejscowościami Pucice, Kliniska, Rurzyca, Dobroszyn, Warcisławiec. Dopiero ma zostać ogłoszony przetarg.

Załom: Infrastruktura węzła przesiadkowego

Inwestycja obejmowałaby przebudowę fragmentu ulicy Produkcyjnej. Przewiduje się wykonanie dwukierunkowej ulicy o szerokości 6,5 m z ciągami pieszymi. W rejonie przystanku zakłada się wykonanie parkingu Park&Ride o pow. 0,2 ha na 48 miejsc parkingu rowerowego oraz pętli autobusowej i przystanków autobusowych.

Powiązanie z transportem publicznym

Wybudowanie przystanków autobusowych umożliwi skomunikowanie przystanku z liniami autobusowymi C, 77 i 96 *) kursujących z Dąbia do Osiedla Kasztanowego.

Goleniów Lotnisko linia 437 : Tu brak tylko tylko wyposażenia w kasowniki i biletomaty

W budżecie gminy Goleniów

zatwierdzonym przez RIO, zaplanowano na ten rok środki na SKM w postaci:

  • budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – 3,53 mln zł,
  • budowa centrum przesiadkowego w miejscowości Załom wraz z pętlą autobusową – 7,9 mln zł,
  • budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z dworcem kolejowo-autobusowym w Goleniowie – 25,8 mln

Cóż marnie wygląda to „wywiązywanie się” samorządów

Źródło: SKM

Polecamy także:

Komunizm wiecznie żywy? Pochód z czerwonymi sztandarami w Hiszpanii
ZABRZMIAŁ „GŁOS NIENARODZONYCH” [WIDEO I ZDJĘCIA]
Youtuber w areszcie – jest decyzja sądu.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię