Sport: Trzecioligowy Bałtyk Koszalin zyska na transferze Kozłowskiego 

0
Kacper Kozłowski

Według wstępnych szacunków trzecioligowiec Bałtyk Koszalin może liczyć nawet na 4 mln złotych w związku z przenosinami swojego wychowanka do Premier League. 

Obecnie pierwszy zespół klubu walczy o przetrwanie w 3. lidze zajmując 15. miejsce w tabeli. W Bałtyku Kacper występował w latach 2013 – 2016. Jako 12 – latek przeszedł do Pogoni Szczecin. Choć do szczecińskiego zespołu trafił za darmo, to Bałtyk zagwarantował sobie 10 proc. od przyszłego transferu zawodnika. Zakładając, że Pogoń otrzymała za niego osiem milionów funtów, Bałtyk zarobi około 4 – 4,5 miliona złotych. Oczywiście to szacunkowa kwota, bo wiadomo, że pełne kwoty są jeszcze utrzymywane w tajemnicy. 

Rozmawialiśmy z prezesem Bałtyku Koszalin – Zenonem Bednarkiem. 

– Cieszymy się bardzo i gratulujemy Kacprowi. To naprawdę cieszy, że nasz wychowanek odnosi takie sukcesy. Jesteśmy jeszcze na gorąco, nie znamy kwot, nie znamy szczegółów. Teraz jest nam bardzo ciężko. Walczymy o utrzymanie w 3. lidze. Na pewno będziemy chcieli pójść w kierunku rozwoju naszej akademii. A jak będzie – czas pokaże. Akademię mamy liczną i w tym kierunku chcemy iść. No i utrzymanie w 3. lidze to są nasze priorytety. Mamy umowy z Pogonią, Kacper to nie jest jedyny nasz zawodnik w Pogoni. Mamy jeszcze innych zdolnych wychowanków, reprezentantów kraju w swoich kategoriachwiekowych – mówi.

Cała rozmowa poniżej:

Według dostępnych danych w klubie trenuje 300 zawodników. To robi wrażenie, a liczba reprezentantów pokazuje, że klub ma dobrych szkoleniowców. Kwota, która może zasilić konto klubu kilkukrotnie przewyższa ich roczny budżet. Jak zauważył w swoim wpisie na jednym z portali społecznościowych Emil Kot z Wisły Płock:

foto: Bałtyk Koszalin

„Kolejny przykład na to, że warto szkolić na własnym podwórku i warto tych chłopaków wypuszczać w „świat” w odpowiednim momencie bez blokowania i zaporowych cen”. 

Gratulujemy Klubowi i mamy nadzieję, że pieniądze zostaną właściwie spożytkowane na rozwój innych talentów. 

 

 

 

Polecamy także:

Facebook usuwa profil Konfederacji. Polski rząd reaguje
Szczecin: 24 lata temu w próbny rejs morski wyruszył „Nawigator XXI”

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię