Stargard: FILARY – Stargardzkie Centrum Nauki już od września [FILM]

0
Foto: Zdjęcie poglądowe - Grzegorz Świstak

We wrześniu ma zostać otwarte Stargardzkie Centrum Nauki. W klimatycznej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 znajdziemy interaktywną wystawę z interesującymi eksponatami. Całość będzie skierowana przede wszystkim do uczniów podstawówek, ale wiadomo już, że w ofercie SCN coś dla siebie znajdą stargardzianie w każdym wieku.

Stargard: FILARY – Stargardzkie Centrum Nauki już od września

Warto mierzyć wysoko i realizować ambitne plany – mówi Rafał Zając – prezydent Stargardu. Już teraz jestem zachwycony Stargardzkim Centrum Nauki FILARY, a najlepsze przecież dopiero przed nami. Za chwilę stargardzianie będą mogli zobaczyć to wszystko na własne oczy. Mam ogromną nadzieję, że podzielą mój zachwyt. Wspólnymi siłami miasta i Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zrealizowaliśmy wyjątkowy projekt. Teraz trzeba już tylko czekać na moment, w którym te wszystkie sale wypełnią odwiedzający, ludzie głodni wiedzy, nauki, historii, ale również doskonałej zabawy. Na pewno zadba o to kreatywna, świeża kadra SCN, pełna zapału, szykująca wiele niespodzianek.

Eksponaty w Stargardzkim Centrum Nauki dotyczące głównie nauk ścisłych będą ujęte w fabułę nawiązującą do średniowiecznej historii Stargardu. Dzięki takiemu zabiegowi zwiedzający nie tylko zrozumieją prawa, według których funkcjonuje nasz świat, ale też poznają wiele ciekawostek z życia swoich przodków. Na ostatnim piętrze natomiast skupiono się na innowacyjnych technologiach. Tam będą się również odbywać warsztaty i spotkania z ludźmi ze świata nauki.

Inwestycja na Starówce jest już w zasadzie ukończona . Teraz cztery kondygnacje zaczynają się wypełniać eksponatami i dekoracjami. Zamawiane są jeszcze meble, niedługo instalowane będą biletomaty, a wyposażenie zyska też sklepik. – Czeka nas jeszcze mnóstwo pracy, ale jesteśmy przekonani, że pierwsze wizyty pilotażowe rozpoczniemy już ze startem roku szkolnego, a pod koniec września otworzymy SCN dla zwiedzających.

Już dziś wiadomo, że jedną z ofert dodatkowych FILARÓW ma być możliwość organizowania tam urodzin. Niedługo ruszy rekrutacja kadry do SCN. Na jesień planowany jest Festyn Naukowy, który zainauguruje działalność FILARÓW. Wkrótce wystartuje też strona internetowa www.scn-filary.pl. Tam – a także na Facebooku – znajdą się wszystkie informacje na temat centrum.

FILARY – czyli nazwa Stargardzkiego Centrum Nauki – nie jest przypadkowa – mówi Małgorzata Kowcun, specjalistka od marketingu SCN. To punkt wspólny między fabułą wieków średnich, naukowymi eksponatami i innowacyjnością, z jaką będą stykać się nasi odwiedzający. Wszystkie te trzy wartości będą jednakowo ważne dla istnienia SCN. Historia, nauka i innowacje – to filary jego funkcjonowania. W ten sposób znaleźliśmy idealną nazwę własną: FILARY. Dzięki niej centrum wyróżni się pośród podobnych placówek, będzie kojarzone z nowoczesnością i otwartością. FILARY nawiązują też do unikatowej architektury kamienicy.

Stargardzkie Centrum Nauki będzie działać w odtworzonej kamienicy. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wartość całej inwestycji to prawie około 12 500 000 zł. Na ten cel pozyskano 4 000 000 zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

Polecamy także:
Szczecin: Śmieciarz ukarany
Chojna: Tragiczny pożar pasieki
Lepsza ochrona ofiar przemocy domowej. Szykują się zmiany w przepisach

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię