Stargard: Kopał żonę i opluwał teściową. 57 – latek stanie przed sądem

0
Kopał żonę i opluwał teściową
Zdjęcie ilustracyjne

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec mężczyzny, który przez kilka miesięcy znęcał się nad żoną i teściową. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 

57-latek od stycznia do sierpnia ubiegłego roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i teściową. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których kopał, szarpał, wykręcał ręce i groził śmiercią swojej partnerce. Teściowa z jego strony doznała natomiast bicia po różnych częściach ciała – m.in. po nogach i klatce piersiowej – a także okazywania braku szacunku w postaci opluwania. Obie kobiety były regularnie wyzywane wulgarnymi zwrotami.

Po ośmiu miesiącach domowego piekła przelała się czara goryczy. Agresywny mężczyzna został zatrzymany i na wniosek prokuratora zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  Już wcześniej był karany sądownie, choć nie przyznał się do zarzucanych obecnie czynów.

57-latka oskarżono m.in. o znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny. Grozi mu kara pozbawiania wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Polecamy także:

Sztorm na Bałtyku oraz silny wiatr w województwie

Zaginiony koszykarz przebywał w mieszkaniu z ukrytymi zwłokami

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię