Stargard: Prezydent Stargardu nagrodził społeczników

0
Foto: Paweł Bieg

Stargardzkim społecznikom wręczono nagrody Prezydenta Miasta. Renata Kraus, Natalia Araszkiewicz, Oskar Korzeniowski oraz Monika Izak i Krzysztof Kozyrski z Cukierni NOVA to społecznicy, którzy zaangażowani są w pomaganie innym.

Stargard: Prezydent Stargardu nagrodził społeczników

Życie człowieka potrafi być skomplikowane już od przyjścia na świat, od porodu. Środowisko, w którym się wychowuje również znacząco wpływa na jego dalsze losy. Niektórzy ludzie po zderzeniu z trudnymi doświadczeniami, zmagając się z kryzysem, sięgają po środki prowadzące do destrukcji. Jest też przecież jesień życia, która również niesie różne obciążenia. Trudności, z którymi trzeba się mierzyć na wszystkich etapach jest mnóstwo i dotyczą one naprawdę dużej części społeczeństwa. Same programy, mechanizmy i instrumenty nie wystarczą. Potrzebne są służby społeczne i społecznicy, czyli ludzie pełni empatii, profesjonalni, zaangażowani, wychodzący do wymagających pomocy z odpowiednim wsparciem. Każdego dnia widzę, że oni są w Stargardzie i codziennie podejmują się ciężkiej pracy – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagrodzeni społecznicy

Renata Kraus – jest członkiem Stowarzyszenia Potrzebny Dom, w którym aktywnie działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Skupia się w szczególności na dzieciach i młodzieży borykających się z problemami uzależnień oraz przemocą w środowisku rodzinnym i rówieśniczym. Czynnie uczestniczy w przygotowaniach Wakacji Letnich i Ferii Zimowych dla dzieci z osiedli Lotnisko i Kluczewo. Poprzez współrealizację programów mieszkaniowych obejmuje wsparciem młodzież opuszczającą pieczę zastępczą, która potrzebuje pomocy w dochodzeniu do życiowej samodzielności. Jest główną realizatorką Festynu „Dzień Sąsiada”, który ma na celu integrację społeczności lokalnej. Zaangażowana w pomoc w akcję charytatywną „Rodakom na Kresach” Paczka dla Rodaka i Bohatera – edycja stargardzka.

Natalia Araszkiewicz – uczennica 5 klasy w Szkole Podstawowej nr 4. Na co dzień działa w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Udziela się w Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Kłębach. Angażuje się w wiele akcji charytatywnych organizowanych w szkole i w społeczności lokalnej. Dla dobra innych wykazała się pięknym gestem – ścięła i oddała swoje włosy w ramach programu Daj Włos! Fundacji Rak’n’roll.

Oskar Korzeniowski – uczeń 7 klasy w Szkole Podstawowej nr 3. Z chęcią działa w Szkolnym Kole Wolontariatu. Czynnie uczestniczy również w akacjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Sam inicjuje działania na rzecz potrzebujących. Od 5 lat aktywnie wspiera Szlachetną Paczkę. Z zaangażowaniem bierze udział w licznych akcjach charytatywnych.

Monika Izak i Krzysztof Kozyrski (Cukiernia NOVA) – czynnie uczestniczą w życiu Stargardu. Wspierają organizację lokalnych i wojewódzkich imprez, m.in. Dni Stargardu, Biegu o Błękitną Wstęgę, Maratonu Dookoła Miedwia i Dni Seniora. Mają na swoim koncie tytuł Stargardzki Produkt Lokalny i certyfikat programu Doceń Polskie. Zwyciężyli w plebiscycie Smaki Pomorza w kategorii najpopularniejsza cukiernia w powiecie stargardzkim. Współpracują z Zakładem Karnym w Stargardzie i odpłatnie zatrudniają osadzonych, którzy dzięki temu podnoszą swoje kompetencje w zakresie zatrudnienia. Zdobywają też możliwość realizacji swoich zobowiązań finansowych, co w rezultacie jest ważnym czynnikiem wychowawczym w readaptacji społecznej.

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego stał się także okazją do wyrażenia wdzięczność dla wszystkich zatrudnionych w służbach społecznych.

Mam ogromny podziw dla waszej pracy i profesjonalizmu. Stargard będzie prawdziwym miastem pod szczęśliwą gwiazdą, jeśli rozwój gospodarczy pójdzie w parze ze wspieraniem tych, którzy są w trudnej sytuacji. Życzę wam niegasnącej wytrwałości, sił do pokonywania wszystkich kłopotów, bardzo dużej wyrozumiałości w waszych domach, odporności, dystansu, zdrowia, radości każdego dnia i dobrych ludzi wokół – mówi prezydent Rafał Zając. Imienne gratulacje otrzymało kilkadziesiąt osób. Najliczniejszą grupą ze Stargardu była kadra Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Prezydent wręczył również podziękowania za wieloletni staż pracy.

Przekazaniu wyróżnień towarzyszyły występy wokalistów i muzyków z Młodzieżowego Domu Kultury oraz solistek z grupy De Facto działającej przy Stargardzkim Centrum Kultury.

Polecamy także:
Dwa srebrne medale Mistrzostw Świata karateków ze Świnoujścia
Oszukiwał turystów nad morzem. Organizator gry w „trzy kubki” zatrzymany
Episkopat zbiera pieniądze dla migrantów i chce wspierać ich „integrację”

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię