Episkopat zbiera pieniądze dla migrantów i chce wspierać ich „integrację”

0

Episkopat chce pomagać migrantom i wspierać ich w „procesie długotrwałej integracji”. W internecie pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy. 

Apel abp Gądeckiego

Episkopat, głównie za pośrednictwem Caritasu, zdecydował się na pomoc migrantom na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest pomoc na miejscu, czyli przy wschodniej granicy Polski. W miejscowościach Podlipki i Białowieża stanęły Namioty Nadziei, które dostarczają śpiwory, kurtki, koce, buty, termosy i artykuły higieny osobistej. Instytucja charytatywna wspiera też ośrodki dla cudzoziemców oraz pomaga tym, którzy po zakończeniu procedur administracyjnych chcą „rozpocząć nowe życie w naszym kraju”.

W niedzielę (21 listopada) zorganizowano także ogólnopolską zbiórkę funduszy dla migrantów. Pieniądze były zbierane po Mszach Świętych.

Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„Wstyd”, „Jedna z najgorszych decyzji w historii Episkopatu”

Pomysł Episkopatu spotkał się jednak z szeroką krytyką. Swój sprzeciw wyraziły przede wszystkim osoby, które bynajmniej nie „wojują” z Kościołem Katolickim, ale nie godzą się na wspieranie migrantów szturmujących polską granicę.

Dorastaj z Nami

Dariusz Matecki zaproponował także, aby zamiast wspierać zbiórkę Episkopatu – przelać datek na konto Fundacji Dorastaj z Nami. Organizacja ta oferuje pomoc psychologiczną oraz długofalowe wsparcie rozwoju i edukacji dla dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani podczas pełnienia służby publicznej.

Zamiast dać na migrantów rzucających kamieniami w polskich żołnierzy, wolę wspierać rodziny polskich mundurowych, którzy zginęli na służbie – mówi polityk Solidarnej Polski.

Polecamy także:

Pogoń wygrywa ze Śląskiem i umacnia się w tabeli

Autobus 243 do Kołbaskowa

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię