Dwa srebrne medale Mistrzostw Świata karateków ze Świnoujścia

0
Foto: UM Świnoujście

Prawie 700 zawodników z 32 krajów wystartowało w Mistrzostwach Świata w Karate, które odbywały się w Krakowie. Wśród startujących zawodników, znaleźli się również karatecy ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin. Zawody po raz pierwszy odbywały się w Europie.

Dwa srebrne medale karateków ze Świnoujścia

Foto: UM Świnoujście

Zawodnicy z Mistrzostw Świata odbywających się w Krakowie, przywieźli dwa srebrne medale. W sumie karatecy ze Świnoujścia z Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata zdobyli sześć medali.

Tytuł wicemistrzyni świata zdobyła Aleksandra Karpuk w kumite +65 kg oraz Natalia Molenda w kata 12-14 lat. Aleksandra Kariuk zdobyła również czwarte miejsce w kata oraz puchar za największe serce do walki wśród zawodników całych MŚ. Jest to ogromny sukces Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin, którzy po medalach Mistrzostw Europy, teraz sięgnęli po najwyższe trofea, zdobywając dwa srebrne medale Mistrzostw Świata.

Foto: UM Świnoujście

Na piątych miejscach Mistrzostwa Świata ukończyli: Amelia Sawicka w kata, Kuba Wroniak w kumite +75 kg, Piotr Sujka w kata oraz Mateusz Słowiński w kumite – 75kg.

Foto: UM Świnoujście

Polecamy także:
Oszukiwał turystów nad morzem. Organizator gry w „trzy kubki” zatrzymany
Episkopat zbiera pieniądze dla migrantów i chce wspierać ich „integrację”
Autobus 243 do Kołbaskowa

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię