Oszukiwał turystów nad morzem. Organizator gry w „trzy kubki” zatrzymany

0
Organizator gry w
źródło: YouTube

Podczas sezonu w nadmorskich miejscowościach dochodzi do szeregu oszustw. Jednym z  nich jest gra w tzw. „trzy kubki”. Turyści – skuszeni wizją szybkiego zarobku – tracą pieniądze. 

Oszust zatrzymany

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu ujęli jednego z organizatorów gry w „trzy kubki”. Podczas sezonu mężczyzna aktywnie działał w rejonie pasa nadmorskiego. Namawiał turystów do uczestnictwa w grze, w której z góry wiadome było, że przegrają obstawione pieniądze.

45-latek przyznał się do urządzania gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim także pieniądze, prawdopodobnie pochodzące z przestępczego procederu.

Zgodnie z art. 128 Kodeksu wykroczeń ten, kto w celu osiągnięcia  korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Policjanci skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu.

Zarabiają na turystach

Działają od lat, a ich metody są doskonale znane – niestety i tak każdego roku zarabiają na łatwowierności wczasowiczów. Organizatorów gry w „trzy kubki” można spotkać latem na terenie nadmorskich miejscowości. Mimo, że rozgrywki organizowane są w miejscach publicznych, a nawet w najbardziej zatłoczonych punktach, wcale nie jest tak łatwo zatrzymać oszustów.

Choć wydaje się, że w całym procederze bierze udział tylko jedna osoba – ta, która oferuje nam grę – w rzeczywistości uczestniczy w tym dość liczna grupa. Część osób udaje przypadkowych graczy i przyciąga innych swoim sukcesami w rozgrywce, a reszta obserwuje sytuację wokół. Ci ostatni mają za zadanie ostrzegać przed Policją, a także nie dopuścić do nagrywania akcji przez przechodniów.

Polecamy także:

Episkopat zbiera pieniądze dla migrantów i chce wspierać ich „integrację”

Autobus 243 do Kołbaskowa

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię