Świerzno: Pobili mężczyznę kijem bejsbolowym i kopali do nieprzytomności

0
Pobili mężczyznę kijem bejsbolowym i kopali do nieprzytomności

Ofiara została napadnięta w nocy, zaatakowano również mężczyznę, który chciał pomóc pokrzywdzonemu. Podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Chcieli go zmusić do mówienia

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia br. na terenie jednej z miejscowości gminy Świerzno. Podejrzani w nocy napadli na pokrzywdzonego i żądali, by przyznał się do pobicia w przeszłości. Chcieli też poznać dane współdziałających z nim osób. W tym celu przyłożyli mu nóż do gardła i zagrozili, że go użyją.

Mężczyźni bili swoją ofiarę po całym ciele, po czym jeden z nich kilkukrotnie uderzył go kijem bejsbolowym w głowę. Napadnięty upadł na ziemię, a agresorzy nadal kopali go po różnych częściach ciała. Przestali dopiero w momencie, gdy ten stracił przytomność.

Na miejscu zjawił się także inny mężczyzna, który widząc całe zajście, próbował udzielić pomocy pokrzywdzonemu. On również spotkał się z przemocą oraz groźbą uszkodzenia ciała.

Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

Ofiara doznała rany tłuczonej okolicy skroniowej i wstrząśnienia mózgu, a także wielu stłuczeń tkanek miękkich. Doprowadziło to do naruszenia czynności narządów ciała na okres nieprzekraczający 7 dni.

Sprawcy zostali zatrzymani. Okazało się, że to 21- i 35-latek, a jeden z nich był w przeszłości karany sądownie. Podejrzani przyznali się do części zarzutów, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (art. 159 § 1 kk).


Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Polecamy także:

Szczecin: 150 miejsc dla parkujących kierowców

Protest w MORP. Czy dołączą do niego inne jednostki podległe miastu?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię