Szczecin: 150 miejsc dla parkujących kierowców

0
Foto: UM Szczecin

Długo oczekiwane otwarcie parkingu leśnego w okolicach Głębokiego stało się faktem. Od dziś, 24 listopada na kierowców czeka tu ponad 150 miejsc parkingowych.

150 miejsc dla kierowców

Zakończenie przebudowy Węzła Głębokie ogłoszono już jakiś czas temu. Inwestycję zakończono dwa miesiące przed terminem. Później się jednak okazało, że nie całą inwestycję, bo do odbioru pozostał duży parking oraz budynek socjalny na pętli.

O Węźle Głębokie pisaliśmy TUTAJ.

Dzisiaj do użytku kierowców udostępniono duży parking, mogący pomieścić ponad 150 samochodów. To ogromne udogodnienie dla wielu wypoczywających mieszkańców Szczecina nad jeziorem Głębokie. I nie tylko w sezonie letnim. W każdy weekend nad jeziorem można spotkać rowerzystów, osoby trenujące nordic walking czy też morsów, dla których weekend bez zimnej kąpieli nie jest weekendem aktywnie spędzonym.

Leśny parking znajduje się w pobliżu kąpieliska Głębokie oraz pętli autobusowo-tramwajowej. W okolicach znajdują się również ścieżki rowerowe, a kilkaset metrów dalej polany rekreacyjne. Nowe miejsca parkingowe na pewno zachęcają do przyjazdu w te okolice.

Parking „leśny” znajduje się w sąsiedztwie nowej pętli tramwajowo-autobusowej. Jego pojemność to ponad 150 miejsc postojowych. Infrastruktura parkingowa powstała w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie. W trakcie procedur odbiorowych jest jeszcze budynek na pętli.

Pojemność to ponad 150 miejsc postojowych, więc każdy na pewno znajdzie tu miejsce dla swojego samochodu. Całość powstało w ramach budowy węzła przesiadkowego Głębokie. W trakcie procedur odbiorowych jest jeszcze budynek socjalny na samej  pętli.

Polecamy także:
Samorządowcy z krwi i kości? 
Szczecin: Szpital MSWiA również wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów
Szczecin: Radni za powiększeniem Strefy Zamieszkania Stare Miasto

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię