Szczecin: Radni za powiększeniem Strefy Zamieszkania Stare Miasto

0

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, radni ze Szczecina powiększyli Strefę Zamieszkania Stare Miasta. Uchwałą radnych ma na celu zakończyć z „dzikim parkowaniem” na dolnym tarasie Starego Miasta. Strefa obejmuje dodatkowo ulice Kłodną, Środową, Sienną, Rynek Sienny, Rynek Nowy, ul. Wielką Odrzańską, część ul. Małej Odrzańskiej od ul. Środowej do ul. Opłotki, ul. Opłotki i ul. Osiek.

Szczecin: Radni za powiększeniem Strefy Zamieszkania Stare Miasto

Korzystanie z miejsc parkingowych będzie tam płatne w godz. 8-17 od poniedziałku do piątku w dni robocze – mówi Wojciech Jachim, rzecznik NiOL. Nowa część SZSM zostanie objęta podstrefą 2, w której opłata za postój wynosi 1,5 zł za pierwsze 15 minut i 30 gr za każde kolejne 3 minuty.

Pojazdy będzie można parkować wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Mieszkańcy obszaru strefy mogą zakupić Kartę Stare Miasto – 360 zł/rok, która daje prawo do korzystania z miejsc parkingowych w całej Strefie Zamieszkania Stare Miasto.

Dołączenie do Strefy Zamieszkania Stare Miasto ww. obszaru doprowadzi do jego uporządkowania pod względem właściwego parkowania. Dodatkowo rozszerzenie Strefy Zamieszkania Stare Miasto wpłynie na zwiększenie rotacji parkujących pojazdów i zwiększy tym samym dostępność miejsc postojowych – czytamy w uzasadnieni uchwały.

Przeciwko projektowi uchwały głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy dopytywali się o parkingowiec, który miał stanąć pod Trasą Zamkową.

Jeśli chodzi o kolejną strefę parkowania, mam pytanie do pana prezydenta, gdzie jest parkingowiec pod Trasą Zamkową – pytał się podczas sesji radny Maciej Ussarz. Zamiast parkingowca stworzyliście parking strzeżony pod Trasą, co jest skandalem. Przecież samochody nie wyparują ze Starego Miasta nie mając miejsc alternatywnych do parkowania. Wprowadzono najdroższą strefę na Placu Orła Białego, a teraz poszerza się dalej tę strefę na całe Stare Miasto. 

Za projektem głosowało 18 radnych koalicji rządzącej, a 2 się w wstrzymało.

To kolejny etap zmian parkingowych na Starym Mieście

Strefa Zamieszkania Stare Miasto została utworzona 1 lutego bieżącego roku. Powstanie Strefy miało spowodować zmniejszenie liczby samochodów parkujących w rejonie Starego Miasta, a przede wszystkim Placu Orła Białego. Objęła ulice: ul. Łaziebną i Mariacką, część ul. Tkackiej na odcinku od pl. Żołnierza Polskiego do ul. Grodzkiej, część ul. Staromłyńskiej na odcinku od pl. Żołnierza Polskiego do skrzyżowania z ulicami: ul. Koński Kierat i ul. Łaziebną, część ul. Koński Kierat na odcinku od ul. Mariackiej do ul. Farnej, część ul. Staromiejskiej na odcinku od ul. Grodzkiej do ul. Wyszyńskiego.

Część miejsc postojowych całodobowo, siedem dni w tygodniu jest tylko do dyspozycji posiadaczy Karty Stare Miasto – dodaje Jachim. Wydzielone parkingi dla  mieszkańców znajdują się przy Końskim Kieracie, przy ul. Mariackiej i na równoległym do ul. Łaziebnej łączniku między Tkacką a Staromłyńską.

Polecamy także:
Stargard: Samorządowcy zgodnie przeciw opóźnieniom na wiaduktach kolejowych
Centra handlowe, hotele, gastronomia i kościoły tylko dla zaszczepionych. Lewica przedstawiła swoją strategię walki z pandemią
Szczecin: Miasto skontroluje szamba i przydomowe oczyszczalnie mieszkańców

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię