Świnoujście: Dbają o czyste powietrze

0
Foto: pixabay.com

Mieszkańcy Świnoujścia, by zadbać o lepsze powietrze, mogą korzystać z kilku programów wspierających wymianę pieców czy też termomodernizację budynków. W tym roku do mieszkańców Miasta trafiło ponad milion złotych.

Świnoujście: Dbają o czyste powietrze

Gmina od lat stara się o wsparcie finansowe dla mieszkańców na wymianę starych urządzeń grzewczych na nowoczesne, ekologiczne oraz na ocieplenie budynków – mówi Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska. – Dzięki dotacjom dbamy o poprawę jakości powietrza w mieście. Wykonane przez mieszkańców inwestycje pozwalają zmniejszyć w naszym środowisku emisję CO2 i pyłów. W Świnoujściu od lat dbamy o lepszą jakość życia, wspierając poprawę stanu środowiska naturalnego na Pomorzu Zachodnim.

Od początku realizacji projektu „Poprawa jakości powietrza w Gminie Miasto Świnoujście”, podpisanych zostało 27 umów z mieszkańcami, z czego 13 umów w roku 2021, na łączną kwotę 202 tysięcy zł. Natomiast w projekcie „Termomodernizacja budynków jednorodzinnych w Gminie Miasto Świnoujście”, podpisane zostało 11 umów z mieszkańcami na przeprowadzenie termomodernizacji wraz z jednoczesną wymianą pieca, na łączną kwotę 450 tysięcy zł.

Czyste Powietrze – mniejsze zainteresowanie

W ramach programu Czyste Powietrze, można uzyskać środki na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe. Istnieje możliwość sfinansowania niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Program jest przeznaczony dla osób fizycznych, będących właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100.000,00 zł.

Być może, mniejsze zainteresowanie mieszkańców całego województwa programem Czyste Powietrze, wynika z faktu, iż w województwie zachodniopomorskim funkcjonuje również Zachodniopomorski Program Antysmogowy, który jest programem bardziej korzystnym – tłumaczy Jarosław Jaz, rzecznik Prezydenta Miasta Świnoujście. – Nie obowiązuje w nim próg dochodowy, przez co również dofinansowanie jest wyższe.

Formularze zgłoszenia można otrzymać w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście, przy ul. Wyspiańskiego 35 C, pok. 204 lub na stronach internetowych bip.um.swinoujscie.pl oraz www.swinoujscie.pl.

Polecamy także:
Szczecin: Wahadło przed Mostem Gryfitów w Podjuchach
Tak Niewiele – Bożonarodzeniowa akcja Fundacji Małych Stópek
Razem dla ekosystemu czyli współpraca policji z Akademią Morską

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię