Świnoujście: Komary zaatakowały po ulewnych deszczach

0
Foto: pixabay.com

Od ponad miesiąca w Świnoujściu odbywa się odkomarzanie i odkleszczanie. Na akcję, Miasto przeznaczyło prawie 200 tysięcy złotych. Niestety, nie ma metody na stuprocentowe zwalczenie komarów.

Świnoujście: Komary zaatakowały po ulewnych deszczach

Dużą skuteczność w walce z komarami ma stosowanie środków chemicznych w postaci oprysków, które likwidują ich stadium wodne czyli larwy – mówi Jarosław Jaz, rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście. Trzeba jednak pamiętać, że są one z kolei szkodliwe nie tylko dla pszczół, ale także innych owadów.

Aby móc możliwie jak najbardziej chronić się przed ukąszeniami, niezbędnym jest używanie dobrych środków przeciwko komarom do spryskiwania. Niektórzy specjaliści polecają także zażywanie witaminy B i B1. Jej nadmiar jest wydzielany przez ciało wraz z potem, a jej zapach (niewyczuwalny dla ludzi) ma odstraszać komary.

Do tej pory preparaty biologiczne działały – dodaje Jarosław Jaz. Niestety, wszystko zmieniło się po ostatnich opadach deszczu. Woda, parne powietrze sprawiły, że komary błyskawicznie zaczęły się wylęgać.

Od 12 lipca, gdy pojawiły się chmary komarów i sytuacja stała się nadzwyczajna, wzmożono walkę z komarami. Wprowadzono dodatkowy sprzęt o dużej wydajności i zasięgu. Aby choć w części opanować sytuację, oprócz biologicznego preparatu do odymiania używany jest także preparat chemiczny. Odkomarzania z jego użyciem prowadzone jest wyłącznie w godzinach porannych i wieczornych, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych (bezwietrznie i bez opadów). Wszystkie preparaty biologiczne i chemiczne mają wymagane atesty oraz zezwolenia.

Okazuje się, że często sami sprzyjamy rozwojowi komarów. Korzystają z pojemników, w których gromadzona jest woda do podlewania ogródków. Zaleca się, aby albo nie przetrzymywać wody, albo przykrywać te pojemniki, skutecznie uniemożliwiać owadom dotarcie do niej.

Polecamy także:
Mogą słuchać w piekle albo w kościele!
Szczecin: Kokosowe Regaty na Dąbskim jak na Hawajach
Loteria szczepionkowa: nagrody nieopodatkowane PIT

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię