Świnoujście: Otwarto wschodnią obwodnicę miasta

0
Foto: Urząd Miasta Świnoujście

Wschodnia obwodnica Świnoujścia jest już gotowa. Biegnącą od ulicy Daszyńskiego, przez Steyera do Karsiborskiej, obwodnicą będzie można dojechać między innymi do tunelu pod Świną. To prawie 1,5 kilometrowa droga z chodnikami, przejściami dla pieszych i zatokami dla autobusów. Po jednej stronie wykonano również ścieżkę rowerową.

Świnoujście: Otwarto wschodnią obwodnicę miasta

Foto: Urząd Miasta Świnoujście

Obwodnica pomoże odciążyć ulicę Grunwaldzką, która dotąd była główną drogą wjazdową do miasta z przeprawy promowej „Centrum”, a niedługo z i do tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin – mówi I Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Barbara Michalska. – Umożliwi także dojazd do strefy inwestycyjnej bez konieczności przejeżdżania przez mieszkalne części Świnoujścia.

Trwające ponad półtora roku budowa ulicy pochłonęła ponad 41 milionów złotych, z czego 13 milionów to dofinansowanie rządowe. Do zakończenia został fragment drogi z obwodnicy, prowadzący między innymi do Centrum Usług Mulnik. Odcinek tej drogi przebiegał przez budowę tunelu, dlatego nie można było drogi dokończyć.

Foto: Urząd Miasta Świnoujście

Polecamy także:
Szczecin: Śmiertelny wypadek skutkiem ulicznego wyścigu? 
Szczecin: PKS bez konkurencji 
Police: Przez blisko 2 lata znęcał się nad rodzicami. Bił ich i groził śmiercią

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię